Maarja-Magdaleenasse kerkis uus kauplus

Uus, 160 ruutmeetri suurune kauplus, kus müügisaali pinda veidi üle saja ruudu, kerkis endise, vana ja lagunemisohus poemaja kõrvale. Maarja-Magdaleena ühes vanemas majas mitu aastakümmet tegutsenud pood töötas veel vana aasta viimasel päevalgi. Selle aasta esimesel tööpäeval alustati kolimist ja juba kolmekuningapäeva hommikul sai uue poe uksed ostjatele valla teha. See oli kauaoodatud sündmus nii majandusühistule, müüjatele kui ka alevi ja ümbruskonna rahvale. “Hea on näha, et siin taas ehitatakse. Uus pood on avar ja uhke ning kauba valimine on tehtud ostjale palju mugavamaks. Samas on ka natuke kahju, et vana maja, mis on teadaolevalt alevi üks vanemaid, lammutatakse,” ütles kohalik elanik Tiia.

“Uue poe ehitamist oleme oodanud pikisilmi juba aastakümneid. Sellest on olnud juttu juba sellest ajast saati, kui ma siia tööle tulin, see oli 1969. aastal. Kolhoosiajal oli projektki valmis, selle järgi pidi pood kerkima vana õunaaia äärde. Nüüd on kauaoodatud ehitis lõpuks valmis ja ka müüjate töötingimused mitmeid kordi paremad. Ka olme-, du?i- ja abiruumid ? kõik on nii, nagu peab. Ega tänapäeval saagi enam poodi pidada, kui kõik nõuetele ei vasta,” tõdes Maarja kaupluse kauaaegne juhataja Maie Tollimägi. Temast kümme aastat hiljem siia müüjaks tulnud Eve Vapperi arvates on uues poes veel mõnda aega võõras ja harjumatu, kuid huvitav töötada.

Kolimine käis kähku

“Ümberkolimine läks libedalt, sest meie pereliikmed, majandusühistu mehed ja kaubandusjuht Endla Raud ning ka mõned külamehed tulid meile appi. Õnneks polnud vaja kaupa kaugele tassida või autole laadida, sest uus pood tehti vanast kõigest kümmekonna sammu kaugusele,” mainis Eve Vapper. Koos temaga töötavad uues poes ka müüjad Maarika Romet ja Sirje Tamm, kes töötas siin varem asendusmüüjana. Et nüüd on kaupluses neli töötajat, saab ostjaid teenindada hommikul kella kaheksast kuni õhtul üheksani, see on varasemast tund aega kauem. Avapäeval käis poes õige palju ostjaid. Müüjate sõnul oli läbimüük kusagil 30 000 krooni ringis, mis on varasemate päevade keskmisest koguni poole suurem. Poe avamist küll ei reklaamitud, kuid muidugi meelitas esimene müügipäev ligi palju uudistajaid ja seegi, et tavaliselt jagatakse poodide avamisel ka mingit nänni. Sedapuhku said esimesed viis ostjat kingituseks pudeli vahuveini. Pokaalikene veini, kringlit, kommi ja mandariine jagus teistelegi külastajatele.

Maapoodidele kulus kuus miljonit

“Meie ühistu maapoodidest oligi Maarja kauplus kõige viletsamas seisundis. Vana puumaja oli lootusetult läbi mädanenud, pidime kogu aeg kartma, et paks sulalumi katust sisse ei vajutaks. Uue hoone ehitas Tallinna firma Remeder OÜ ja see maksis 2,5 miljonit krooni. Sama kalliks läks ka Jõgeva aleviku Mõisa poe uueks ja suuremaks ehitamine läinud sügisel. Mullu kulus meil maakaupluste ehitamisele ja uuendamisele 6 miljonit krooni,” tõdes JMÜ juhatuse esimees Toomas Vahur ja lisas, et Maarja kaupluse juures lõppes laupäeval vaid üks etapp. Pool vanast hoonest on veel lammutamata ning haljastus ja parkla rajamata. Kui lammutamise ja platsi puhastamisega loodetakse hakkama saada veel sellel nädalal, siis majaümbruse haljastamine, hoone välisseinte teistkordne värvimine ja parkimisplatsi valmimine jääb kevadet ootama. Kui aga peab sellist sooja ilma nagu praegu, siis tahetakse parklaga alustada juba nüüd.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus