Maarja-Magdaleenas tuleb sügislaat

Maarja-Magdaleena Maarahva Selts algatas kevadel laadatraditsiooni. Esimene oma küla kaubapidu, kus peamine müügi-, vahetus- ja jagamisartikkel põllult ja metsast pärit, peeti maikuus, sügislaat saab aga teoks laupäeval, 3. oktoobril.

„Tõtt-öelda oli meie soov pidada selline laat, kus raha eriti vaja ei lähegi, vaid inimesed vahetaksid omavahel taimi, istikuid, aiasaadusi, käsitöid ja muud kodust kraami. Et aga need, kel midagi vastu anda pole, siis ehk tulla ei tihkaks, teeme ikka ostu-müügilaada ka,” rääkis maarahvaseltsi liige Ilme Roosmäe, kelle koduõuel ehk endise meierei ees Maarja-Magdaleenas laata peetaksegi.

Platsitasu oma rahva käest ei võeta, kaugemalt riidekraami pakkuma tulijailt kavatsetakse aga siiski  pisut raha küsida.

„Laatu korraldame seltsiga ikka eelkõige külaelu aktiviseerimiseks, et meie oma inimestel oleks koht, kuhu oma käsitööde, hoidiste ja muu koduse kaubaga välja tulla,” rõhutas Ilme, kes lubas, et sügislaat on kevadisest  juba sisukam. Valitakse oma Nunnu ja külateater Tiia Pärtelpoja juhendamisel esitab katkendi O. Lutsu „Kapsapääst” — ikka sellestsamast loost, kus laadaleviidava Nunnu pärast kisklema minnakse.

Ilme kinnitusel ei puudu seekord „suure venna” Paunvere laada eeskujul ka kiitusekirjad ja medalid vahvamatele müüjatele, nunnukonkursil osalenutele jne.

Laadakohviku menüü eest hoolitseb hea naaber Elistvere Suurköök,  loteriil võidab iga loos, tuleb ka üllatusi.

Maarja-Magdaleenas oodatakse laadalisi laupäeva hommikul kella 10-ks, pidu lõpeb kella 14 paiku.

 

Pildi alla: Laupäeval on Maarja-Magdaleenasse oodatud kõik kuju või mõõtude poolest erilised aedviljad.

KAIE NÕLVAK

 

blog comments powered by Disqus