Maarja-Magdaleenas peeti esimene üle-eestiline karaokefestival

 

Möödunud nädalavahetusel toimus Tabivere vallas Maarja-Magdaleena vabaõhulaval Eesti esimene karaokefestival, mille korraldasid osaühing Tempos Grupp ja Tartu Karaokeklubi.

Festivali ühe organisaatori Allar Aardevälja sõnul püüti rohkearvulise osavõtjaskonnaga karaokevõistlust korraldada ka kaks aastat tagasi Ulila Suveaias. “Tookordsele  üritusele tulid aga enamasti Tartu ja Tartumaa karaokelauljad. Nii otsustasime Maarja-Magdaleena vabaõhulaval läbi viia festivali, kus osaleksid lauljad võimalikult erinevatest Eestimaa paikadest. Kahel päeval esineski erinevatest Eesti maakondadest kokku 32 lauljat. Esindatud olid Jõgevamaa, Tartumaa, Valgamaa, Saaremaa, Järvamaa, Harjumaa ja Ida-Virumaa. Festivali raames toimus ka rahvusvahelise karaokevõistluse “FinBaltic karaokekuninga ja -kuninganna valimine 2009” esimene eelvoor. Võistlema pääsesid kõik, kes ennast õigeaegselt registreerisid. Elistveres oli võimalik öömaja saada ja nii veetsid paljud festivalil kaks päeva. Eriti hea meel oli, et kohale tuli ligi kolmsada pealtvaatajat,” rääkis Aardevälja.

Zhüriis hindasid lauljaid nimekad artistid Ines Erm ja Ketlin Hoel, kahekordne Eesti karaokekuningas Imre Saareleht, ansambli Päris Anny laulja Anneli Ott ja ka peakorraldajad Allar Aardevälja ja Kristo Kaupmees. Põhimõttel, et lapsesuu ei valeta, oli zhüriisse kutsutud ka kümneaastane koolitüdruk Grete.

“Festivali läbiviimisel oli suurepärane koostöö Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi ja selle esinaise Tiia Pärtelpojaga. Usutavasti toimub siin karaokevõistlusi ka tulevikus,” sõnas  Aardevälja.

Finbaltic Karaoke King and -Queen 2008″ rahvusvaheline finaal toimub Tallinnas Sokos Hotell Viru restoranis “Merineitsi” 2009. aasta 28. veebruaril.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus