Maarja-Magdaleenas peetakse taas sügislaata

Laupäeval, 8. oktoobril saab Maarja-Magdaleenas Kurepesa talu õuel teoks juba kolmas sügislaat.

Kord traditsiooniks kujunenut ei saa sealne maarahvaselts enam korraldamata jätta, sest kohaliku rahva huvi on elav.

“Ikka eelkõige oma rahva jaoks teemegi. Mitmed on küsinud, kas saab kartulit osta ja käsitööd müüa. Ja oluline on seegi, et külarahvas kokku saab. Meie plats pole ju nii tihedalt rahvast ja asju täis nagu suurtel laatadel. Siin on aega ja ruumi uudistada, aru pidada ja juttu ajada, ja hea, kui leiab midagi ostmiseväärilist ka,” rääkis üks laada korraldajaist, Kurepesa talu perenaine Ilme Roosmäe.

Tema eestvõttel on juba mitmel laadal korraldatud väike nunnukonkurss ning laste käsitöö ja joonistuste näitus.

Ilme sõnul ei tea ta täpselt, palju nunnusid ja käsitöid tuleb, kuid mitmed on lubanud üht-teist tuua. Kindlasti toob aga oma puutööd teistele kaeda 12-aastane Karl Kadaja. Tema lemmikud on väikesed autod ja traktorid, mida ta juba aastaid meisterdanud on.

Peamine laadakaup on aia- ja põllusaadused, mesi,  ravimtaimed ja eriliste ürtidega tervislikuks tehtud saunavihad. Ilme sooviks on, et rohevahetus aktiivsema hoo sisse saaks, Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi juhatuse esimehe Tiia Pärtelpoja uuem idee on kirbuturg.

Et Tiia laadainfot ka internetis levitanud on, tuuakse  huvitavat kaupa kaugemaltki. Maarahvale pakub loodetavasti suuremat huvi tööriidelett.

Ei puudu laadasupp ja muud suupisted, mida pakub Elistvere Suurköök, meelelahutuseks mängib muusika.

Laadalisi oodatakse Maarja-Magdaleenas laupäeval alates kella 10-st.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus