Maarja-Magdaleenas peetakse juubelilaata

Pühapäeval, 20. mail toimub Maarja-Magdaleenas endise meierei ehk praeguse Kurepesa talu õuel taas kevadlaat, mis on järjekorras juba kümnes.

Kui Kurepesa talu perenaine Ilme Roosmäe aastate eest Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsis laadaideega välja tuli ja selleks oma koduõue pakkus, pidas ta eelkõige silmas lähiümbruse rahva mõnusat kevadist kokkusaamist, kus tegeldakse peamiselt rohevahetusega.

Praktika näitas siiski, et rohevahetuse ehk oma aias liigselt lokkama läinud taimede pakkumise ja vahetamise peab eelnevalt huvilistega kokku leppima. Muidu võib juhtuda, et välja kaevatud lilleke või põõsaistik jääb tahtjate puudusel lihtsalt kuivama. Tagasihoidlikust oma rahva kokkusaamistest on aga tänaseks välja kasvanud tegus ja lustlik kevadlaat, kust saab osta eelkõige taimi, aga ka käsitööd, mett ja kõike muud vajalikku.

Seekord avatakse kell 10 koos laadaga ka väike müügipaviljon, kus kohalik rahvas edaspidi pidevalt oma aiasaadusi, küpsetisi ja muud kodutoodangut müüa saab. „Kioski paigaldasime meie traditsioonilise laadaplatsi ja bussipeatuse lähedusse, nähtavasse ja käidavasse kohta. Selles ettevõtmises aitasid meid nii endine Tabivere kui praegune Tartu vald,“ rääkis Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi eestvedaja Tiia Pärtelpoeg. Ta lisas, et praeguse trendi järgi värvivad nad sellelgi ehitise peagi oma kihelkonnavärvidesse ja et juba on teada mõned tublid tegijad, kes seal peagi oma kaupa pakkuma hakkavad.

Pühapäeval tegutseb laadaplatsil ka kohvik ja lapsed saavad poniga sõita. Keskpäevase meelelahutusprogrammi sisustab seekord kloun Ummi, kodanikunimega Urmas Kollom.

Müüjad on lubanud kohal olla kella kaheni pärastlõunal.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus