Maarja-Magdaleenas 19. kodukandipäev

Laupäeval, 6. juunil kogunevad Maarja-Magdaleena piirkonna elanikud ja needki, kellele see vaid lapsepõlve- ja noorusmaa,  kodukandipäevale, mis järjekorras juba 19.

Sündmus algab kell 12 kontsert-jumalateenistusega Maarja-Magdaleena kirikus.  

Teenib Vara koguduse õpetaja Aare Vilu. Kirikus annavad kontserdi kohalik segakoor ja meesansambel. Seejärel viib buss rahva Otslava külla ja sealses Päikesepargis avatakse kell 14  küla põliselanike auks mälestuskivi.

“Suure kivi aitasid parki tuua ikka just Otslavalt pärit inimesed ja plaadi kivile valmistas Lembit Lehtme. Loetakse ette materjale, mis on kogutud talude ja seal elanud inimeste kohta. Tseremooniale lisab pidulikkust Laiuse  naisrahvatantsurühm “Meie Mari,” rääkis kodukandipäeva eestvedaja ja hing, Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi juhatuse esimees Tiia Pärtelpoeg.  

Tema sõnul on juba traditsiooniks saanud, et Otslava Päikesepargis sportlikke mänge korraldatakse. Vibulaskevõistlus on alati oodatud, lisandunud on ka pargijooks ja taaselustatakse kurnimäng, mis oli omal ajal üks Otslava külarahva lemmikuid. Võitjaid ootavad auhinnad! Õnneleid Liikluskool OÜ seab kohapeal sisse liiklusnurgakese, kus jagatakse liiklusohutuse alast teavet ja materjale.

“Kõik Päikesepargis kasvavad puud ja põõsad on nüüd saanud uued sildid, kus täpselt kirjas, kes ja millal need istutanud on. Puid  on  sinna kasvama pandud ka  mõne inimese, perekonna või suguvõsa  mälestuseks või mõne erilise päeva  jäädvustamiseks.  Uued sildid valmisid OÜs Lingalaid,” lisas Tiia.

Kell 17.30 algab Otslava külalaval Wiera teatri etendus, mängitakse  B. Kangermanni “Naabri Mari”, mis hiljuti lavaküpseks sai. Esinevad ka Maarja rahvamaja seenior- ja line-tantsijad.  Kell 20 algab tantsuõhtu ansambliga Patune Pool. Peoõhtut on kutsutud juhtima naljamees Margus Abel.

“Otslava rahvas ehitas külaplatsile uue tantsupõranda, see on tarvis sisse tantsida!  Söögid-joogid toob kohale Praepoiss Tartust.   Pidu kestab südaööni, ” rääkis Tiia Pärtelpoeg, nentides samas, et vabaõhupeod ja nende pikkus sõltub ju suurel määral ilmataadi lahkusest. Varasematel kodukandipäevadel on tulnud tema sõnul kogeda nii ilmaandja lahket meelt kui tusatuju. Jahedama ilma korral saab end lõkke paistel soojendada.

Korraldajate kinnitusel on kõik oodatud, ka need, kelle kodupaik hoopis kaugemal.

“Kodukandipäevi on lisaks Maarja-Magdaleena  külale varem  korraldatud  veel Kõrenduse, Kassema, Uhmardu, Kaiavere ja Pataste külas. Otslaval saab see sündmus teoks  teist korda,” lisas Tiia ega unustanud tänada Kohaliku omaalgatuse programmi ja Tabivere valda, kes laupäevast sündmust toetavad.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus