Maarja-Magdaleena XI kodukandipäev

Traditsiooni kohaselt alustatakse keskpäeval kell 12 kontsert-jumalateenistusega Maarja-Magdaleena kirikus, kus jutluse peab kirikuõpetaja Aivo Prükk ja laulab Tabivere valla segakoor. Päeva juht on Margus Abel.

Maarja-Magdaleenas

Kodukandipäeva kuulutab Maarja-Magdaleena rahvamaja juures avatuks Tabivere vallavanem Aare Aunap, mille järel kogunetakse majja sisse kuulama Tabivere kapelli. Teatritegemisest Eestis kõneleb Tabivere Vaba Aja Keskuse juht Tiina Tegelmann. Meenutatakse Ella Mahlapuud kui Maarja-Magdaleena tuntuimat näitemängujuhti läbi aegade, kelle sünnist möödub järgmise aasta märtsikuus 110 aastat ja kelle käe all siin mängitud etendused äratasid tähelepanu kaugemalgi ning kes oli siinkandis näitemängu tegemise juures aastatel 1919 – 1962. Kalmistul Ella Mahlapuu haual süüdatakse küünlad.

Seejärel minnakse külakeskuse suurte ühismajade juurde, et avada kohaliku noorteühenduse Club Extra rajatud laste mänguväljak, õieti selle esimene etapp, mis seniste projektirahadega suudetud välja ehitada ja kus tööd jätkuvad edaspidigi. Mänguväljakul tantsib Maaja-Magdaleena naisrahvatantsurühm ja päevajuht Margus Abel on lubanud organiseerida lustakaid võistlusmänge.

Otslava külas

Edasi kulgevad sündmused juba Otslava külas. Avatakse Päikese park ehk külakeskuse park, kuhu ümbruskonna külade, seltside ja seltsingute esindajad ning pered istutavad puid ning kuhu ka edaspidi võib oma puu istutada iga soovija. Kohapeal on võimalus osta ka istikuid.

Otslava külakojas annab Tabivere Huviteater etenduse “Armastus ja külmad varbad”. Valla isetegevuslased aitavad sisustada päeva nii Maarja-Magdaleenas kui ka Otslavas.

Päev lõpeb tantsuõhtuga Maarja laululaval koos Üllar Jörbergiga.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus