Maarja-Magdaleena segakoor läheb taas laevale laulma

Tallinna ja Rootsi vahet sõitvatel Tallinki  kruiisilaevadel loovad juba mitmendat aastat advendiajal jõulumeeleolu koorilauljad kogu Eestist.

 Kui möödunud aastal pakuti Maarja-Magdaleena  segakoorile esinemisvõimalust kruiisilaeval Baltic Queen ja nad astusid üles äripäevadel ehk esmaspäeva ja teisipäeva õhtul pärast esimest adventi, siis tänavu sai koor n-ö ametikõrgendust ja nad laulavad eeloleval nädalavahetusel Victorial. Need õhtud tõotavad kujuneda eriti pidulikeks, sest teatavasti süüdatakse pühapäeval esimene advendiküünal.  

“Plaanis on esineda eraldi nii kooriga kui meesansambliga ja ehk ka telesaateks komplekteeritud pereansambliga, kui  meil kõigil ikka reisile minna õnnestub,” rääkis koori dirigent Liia Koorts. Sel nädalal on proove tehtud eriti tihedalt ja need on ka pikad. Mehed tulevad  Liia sõnul proovi varem, nendega harjutatakse umbes poolteist tundi, siis jätkab koor ja alati võetakse läbi kogu kava.  

“Peamiselt laulame jõululaule, aga repertuaaris on ka teisi, mis meeleolult sellesse aega  sobivad. Mõned laulud on uued, kuid pole unustatud ka möödunudtalviseid. Ja nagu möödunud aastalgi, muudame oma kava mitmekesisemaks solistide ja ka pillidega. Enamasti saadab laule klaveril Vladimir Karjalainen, kuid kasutame ka fonosid.

Laupäeva hommikul asume Tallinna poole teele. Laevale pääseme õhtupoolikul  kella neljast ja poole tunni pärast algab juba proov. Laule on meil kokku ligi 20, esineme kahel õhtul ja kava on erinev,” rääkis dirigent.  

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus