Maarja-Magdaleena segakoor läheb reisile

Peagi ukse ees olevat advendiaega alustab Maarja-Magdaleena segakoor esinemistega kruiisilaeval Baltic Queen.

Nimelt pakutakse Tallinki laevadel esimesest advendi nädalavahetusest kuni jõuludeni reisijatele jõuluprogrammi, mis sisaldab ka kontserte Eesti  kooridelt. 

Maarja-Magdaleena koorilt oodatakse  Baltic Queenil paarikümneminutilist kontserti nii 28. kui 29. novembri õhtul.

“Esmaspäeval, 28. novembril  kell 16 peame olema Tallinnas  laeval, et proove teha. Õhtul kell 21 on esimene kontsert. Hommikul jõuame Stockholmi ja saame linnas ringi vaadata,  õhtul on taas esinemine, kusjuures repertuaar on mõlemal õhtul  erinev. Loomulikult astub üles ka meie koori meesansambel.  Laulame jõululaule, kava on mitmekesine, esinevad mitmed solistid, saatemuusikaks kasutame erinevaid pille,” rääkis koori dirigent Liia Koorts, kelle kinnitusel on tänavune sügis kollektiivile üsna töine olnud, sest valmistutakse ka Tabivere valla juubeliks.

“Proove oleme teinud palju, sest tahame kooriga valla juubelipeol teemakohase muusikaliga üles astuda. Praegu on töögraafik selline, et esmaspäeviti laulame, kolmapäeviti teeme tantsuproove ja kaks korda kuus saame pühapäeviti Tabivere vabaajakeskuses kokku pikaks harjutuspäevaks.”

Liia sõnul kirjutas muusikali tarvis teksti Jaanus Järs, kes ka proove vaatamas on käinud, liikumise seadis  Tabivere valla huvikooli tantsuõpetaja Ave Lääne.

“Sellest, et on võimalik advendiajal  kruiisilaevale esinema minna, kuulis dirigent Liia juhuslikult oma tuttavalt. Ja et koorile see idee väga meeldis, hakkasime kohe asja täpsemalt uurima ja käisime mõne nädala eest Liiaga Tallinki esinduses esinemisaega kokku leppimas.

Koore tuleb laevadele mitmelt poolt üle Eesti, minu teada läheb sellele vahvale kontsertreisile meie maakonnast ka Torma kammerkoor,” rääkis Maarja rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoeg. 

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus