Maardu EMilt tuli medaleid ka Jõgevamaale

 

Hiljuti Maardus toimunud Euroopa meistrivõistlustelt sangpommispordis noortele ja veteranidele tulid mõned medalid ka Jõgevamaale. Eveli Pahurin tuli koju hõbemedaliga ning Ülo Kuusk ja Ain Kurs vastavalt kulla ja pronksiga.

U-16 ja U-18 vanuseklassi noormeestele oli Maardus kavas kaks ala: kahevõistlus ja pikk tõukamine, sama vanuseklassi neiud võistlesid rebimises. Palamuse vallast pärit ja Tartus õppiv Eveli Pahurin sai U-18 vanuseklassis ja üle 63 kg kaalukategoorias võisteldes 154 tõstekorraga ukrainlanna Marina Bortnyki järel teise koha. Tulemus oli saavutatud 16 kg tõstevahendiga. Võistlusel osalesid ka kaks Jõgevamaa noormeest, Silver Simson Tormast ja Ainar Aruväli Kasepäält, ent nemad poodiumikohtadele ei jõudnud.

Meesveteranid võistlesid Maardus üksikaladel, st tõukamises ja rebimises. Euroopa paremad nende kahe ala kokkuvõttes ehk kahevõistluses selgitati välja teatavasti maikuus Venemaal Peterburis. Palamuse valla spordiveteran Ülo Kuusk, kes täidab ka Eesti Sangpommispordi Liidu presidendi kohuseid, tuli rebimises 65-69 aastaste ja üle 85 kg kaaluvate meeste hulgas 231 tõstekorraga Euroopa meistriks. Tema enda arvestuste kohaselt oli see talle kuueteistkümnes suurvõistluste tiitel. Samas võistlusklassis sai 179 tõstekorraga kolmanda koha puurmanilane Ain Kurs. Mõlemad tulemused olid saavutatud 16 kg tõstevahendiga.

Häid kohti tuli Maardust teistessegi Eesti maakondadesse, ent veteranide osavõtt võistlusest oli üldiselt tagasihoidlik.

“Et kahevõistluse Euroopa meistrivõistlused olid suhteliselt hiljuti ja sügisel ootavad ees maailmameistrivõistlused Saksamaal Hamburgis, oli nii mõnigi veteran ilmselt sunnitud sõidukulude kokkuhoidmiseks Maardu võistluse vahele jätma,” ütles Ülo Kuusk. “U-18 vanuseklassi võistlejatest loobus mõni võistlemast aga seepärast, et gümnaasiumi lõpueksamid polnud andnud aega korralikult trenni teha.”

Ühtekokku osales Maardus peetud EMil 180 sportlast üheksast riigist.

Peatselt saab tasemel sangpommivõistlust näha ka Jõgevamaal: 13. septembril toimub Palamusel lahtine võistlus Tootsi Kivi nime kandvatele karikatele. 20.-23. novembrini viibib aga Eesti sangpommiparemik Hamburgis, kus toimuvad maailmameistrivõistlused noortele, juunioridele, täiskasvanutele ja veteranidele.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus