Maaraamatukoguhoidjad tulevad Palamusele

Oktoobrikuus peetavad iga-aastased üleriigilised raamatukogupäevad lõpevad traditsiooniliselt maaraamatukoguhoidja päevaga. Tänavu saab see teoks Jõgevamaal, täpsemalt Palamusel. Ehkki sündmuseni on jäänud enam kui seitse kuud, hakkab selle kava juba paika saama.

“Maaraamatukoguhoidja päev käib n-ö “külakorda”, st et igal aastal antakse see ühe Eesti maakonna korraldada,” ütles Jõgeva maakonna keskraamatukogu direktor Rutt Rimmel. “Tänavu on see siis Jõgevamaa korraldada ning maakonna raamatukogutöötajate ringis otsustasime, et paik, kuhu me kogu Eesti maaraamatukoguhoidjad 30. oktoobril kokku kutsume, on Palamuse. Ühest küljest lähtusime kohavalikul Palamuse rikkast kirjanduslikust ja kultuuriloolisest taustast, teisalt sellest, et seal on rahvamaja saali näol ruum, kuhu 150 inimest — umbes nii suur seltskond maaraamatukoguhoidja päevale tavaliselt kokku tuleb — kenasti ära mahub.”

Päeva esimesel poolel saavad raamatukoguhoidjad kuulata Jõgevamaad ning siinset kirjandus- ja kultuurielu tutvustavaid ettekandeid. Neljast planeeritud esinejast kaks on juba oma nõusoleku andnud, kahega käivad veel läbirääkimised. Päeva teises osas kuulutatakse välja aasta maaraamatukoguhoidja tiitli nominendid ja antakse neile üle Jõgevamaal valmistatud meened.

“Aasta maaraamatukoguhoidja nominentideks on kõik need, keda maakonnad selle tiitli saamiseks esitavad, ja maaraamatukoguhoidja päeval on nad kõik võrdselt tähelepanu keskmes. Tiitlisaaja avalikustatakse ja teda tunnustatakse järgmise aasta veebruaris toimuval Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu (ERÜ) aasta- ja kõnekoosolekul,” ütles Rutt Rimmel.

Maaraamatukoguhoidjate päeva lõpetuseks pakutakse rahvale kultuurilist meelelahutust. Esinejaid otsitakse eelkõige kooliõpilaste hulgast. Paikkondliku eripära andmiseks tuuakse päevakavva sisse lutsulikku huumorit, aga millisel moel, sellest on veel vara rääkida.

Peale Rutt Rimmeli kuuluvad maaraamatukoguhoidja päeva ette valmistavasse toimkonda Jõgeva maakonna keskraamatukogu peaspetsialist Siiri Õunap, Vaimastvere raamatukogu juhataja ja Jõgevamaa esindaja ERÜ maaraamatukogude sektsioonis Maris Paas ning Palamuse raamatukogu juhataja Lagle Räga.

“Sündmuse päevakava peab paika saama aprilli lõpuks, sest mais tuleb esitada kultuuriministeeriumile rahataotlus: ministeeriumi on maaraamatukoguhoidja päeva korraldamist alati toetanud. Toetust üritame küsida ka kultuurkapitali maakondlikult ekspertgrupilt: sündmus kannab ju suuresti Jõgevamaad tutvustavat funktsiooni,” ütles Rutt Rimmel.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus