Maapiirkonna toetuse said Jõgevamaal 13 ettevõtjat

PRIA ootas eelmisel aastal 18. septembrist 9. oktoobrini toetustaotlusi, et maapiirkonnas majandustegevust mitmekesistada. Tegemist oli neljanda vooruga, mille käigus jagati jaanuaris 136 ettevõtjale välja üle 9 miljoni euro.


Toetusmeetmega oli ettevõtjatel võimalus taotleda põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) vahendusel investeeringutoetust projektidele, mis aitavad mitmekesistada maapiirkondade majandustegevust väljaspool põllumajandustootmist. Toetuse eesmärk on luua maapiirkondades eeldused uute töökohtade tekkeks väljaspool põllumajandussektorit.
PRIA rahuldas kokku 39 põllumajandusettevõtja taotlust, määrates toetuseks 2 523 038 eurot ning 97 mittepõllumajandusliku ettevõtja taotlust, määrates toetusteks 6 893 061 eurot.
Toetatud projektide hulgas on näiteks remonditöökojad, puidu ja metalli töötlemise seadmed, päikeseenergia tootmisega seotud projektid ja palju muud.
Tartumaa sai toetusi suurusjärgus 1,8 miljonit eurot, järgnes Põlvamaa 965 000 euroga. Jõgevamaa sai toetusi kokku veidi üle 871 000 euro.
Jõgevamaal sai toetust 13 ettevõtjat. On neid, kes tegelevad hobusekasvatusega, aga ka üks mootorsõidukitega tegelev ettevõte. OÜ Invertec, mis on registreeritud Tallinna, sai toetust 147 637 eurot, olles Baltimere Invest ASi järel suuruselt teine toetuse saaja. PRIA toetas Baltimere Investi 149 000 euroga.
PRIA andmetel tegeleb Tallinnas tegutsev ettevõte enda või renditud kinnisvara üürileandmise ja käitusega.
OÜ Invertec juhatuse liige Tatjana Prügi ütles Vooremaale, et toetusega soovitakse Mustvee vallas Ninasi külas asuv hoone renoveerida loomemajaks. „Meie juured on sellest piirkonnast. Soovime loomemajas tutvustada kohalikku toitu, käsitööd ja elulaadi,“ selgitas Prügi.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus