Maapäev ja sinilillepidu Sadala moodi

Maapäeva on Sadala koolis korraldatud igal aastal 22. aprilli paiku erinevatel teemadel. Kuigi tavaliselt on sellel päeval olnud kavas ka puude istutamine, siis seekord oldi sunnitud istutamine mõneks ajaks edasi lükkama. Tänavune maapäev oli pühendatud rabadele.

Igal oma rabaloom

Ettevalmistused maapäevaks kestsid tegelikult kogu nädala. Reedeks tuli igal klassil valmistada oma rabaloom ning lõpptulemust ka põhjendada. Kes oli meisterdanud oma rabalooma puust, kes riidest, kes mõnest muust materjalist. Nooremaid klasse aitasid juhendada kunsti- ja tööõpetuse õpetajad, vanemad klassid leidsid meisterdamiseks ideid omal käel. Et Sadala kandis on Kalevipoja legendidest tuntud Lusikasoo, oli selle tutvustus ka koolis kõikidele välja pandud.

Reedel, välja kuulutatud maapäeval, olid peale rabaloomade tutvustamise kavas ka ettekanded raba teemal, esinejad olid peamiselt ökoloogiat õppiva seitsmenda klassi õpilastelt, aga ka üheksandalt klassilt. Päevakohasel teemal oli viktoriingi. Kuigi tavaliselt on kuulunud maapäeva lisaks kõigele tegevus ja võistlused välisradadel, tulid  need tänavu siiski külma ilma tõttu ära jätta.

Sinilillepidu 2006

Sinilillede ajal aprilli lõpus on kahel eelneval aastal peetud koolis ka sinilillepidu, mis sedakorda peetakse eeloleval reedel. Sisuliselt on see pidu pühendatud kooli au kaitsnud õpilastele ja nende vanematele. Viimased saavad kingiks sinilillekimbu, sellest siis ka sinilillepeo nimi. Tänatakse neid, kes millegi toredaga väljaspool tunni- ja kooliaega hakkama saanud ja kooli head nime kaitsnud. Olgu see siis isetegevus, sporditegemine, osalemine huvikoolides, kooliorkestris mängimine ehk kasvõi eeskujulik korrapidamine. Etenduse või kontserdi andjad on sinilillepidudel väljastpoolt oma maja, asjaosalistel enestel üles astuda ei tule ning peost saab osa kogu koolipere. Pärast istutakse koos kringlilauas.     

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus