Maanteemuuseumis tähistatakse mootorratta  Jawa juubelit

Täna  tähistatakse Eesti Maanteemuuseumis, mis asub Põlvamaal Varbuse külas koos vanavanemate päevaga ka Jawa 90. sünnipäeva, mis algab uhke paraadiga kell 12.50 Ihamaru teeristis.


Tänavu möödub esimese Jawa tutvustamisest 90 aastat, mis on oluline põhjus teha kummardus sellele nostalgiamasinale. Populaarse mootorrattamargi looja on František Janeček, kes sai litsentsi Wandereri mootorite tootmiseks 1927. aastal. Kaks aastat hiljem sündiski mootorratas Jawa, mille nimi on tuletatud Janečeki ja Wandereri kahest esimesest tähest. Lisaks Jawadele oodatakse osalema ka teisi vanamootorrattaid. 

Vanavanemate päeva puhul esitleb maanteemuuseum Agu Koobile kuuluvat Jawa esiisa – Eesti vanimat töökorras olevat mootorratast Wanderer.

Muuseumikülastajad saavad valida „Rahva lemmik-Jawa“ ning tuunida omale iga õige motomehe sõiduvarustuse juurde kuuluva torusalli. Päev kulmineerub Sepo Seemani lühietendusega „Mees ja motikas“, mis lahkab meeste ja motikate omavahelisi suhteid. Toimub ka vanamootorrataste demonstratsioon-vigursõit. Jawa ja teiste vanamootorratastega paraadile tulijatele on sissepääs prii.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus