Maanteeamet avab helkuri kinkimiseks kodulehe

16. novembril aktiveerus veebikeskkond helkur.ee, mille kaudu on inimestel võimalik saata oma lähedastele kingituseks helkur.

Koduleht  on osa 26. oktoobril alanud kampaaniast, mis kutsub inimesi üles hoolima oma lähedastest, kinkides neile helkuri. Kampaania edasiarenduse eesmärk on muuta helkuri kinkimine võimalikult lihtsaks ning mugavaks.

Eestis on palju inimesi, kes on aru saanud, et helkuri kandmine on pimedal ajal hädavajalik. Siiski leidub siiani neid, kes helkurit ei kanna. Käesoleva aasta kampaania raames loodud koduleht helkur.ee annab inimestele võimaluse muuta oma lähedaste käitumist ja ennetada seeläbi pimedas jalakäijatega juhtuvaid liiklusõnnetusi.

Lähedaselt inimeselt saabunud kingitus on suurema mõjuga kui telekanalist või raadiost kuuldud manitsus. Usume, et inimesi, kellel on soovi ja julgust oma hoolivust tegudega välja näidata, on Eestis piisavalt. Usku lisab ka asjaolu, et aktsioon saab teoks tänu erasektori toetusele – koduleht on loodud RSA Kindlustuse vahendite abil. 
Helkuritele pühendatud kodulehte helkur.ee tutvustatakse nii tele- kui raadioklippides, väli-, sise- ja trükireklaamis ning internetis ning see on nii eesti- kui venekeelne.

Liiklusõnnetuste statistika põhjal on sügis- ja talvekuud liikluses jalakäijatele endiselt kõige riskantsemad. Käesoleva aasta kümne kuu jooksul on asulavälisel teel pimeda ajal vigastada saanud 19 ning hukkunud viis jalakäijat.

2007. aastal hukkus asulavälisel teel pimeda ajal 12 jalakäijat, 2008. aastal oli hukkunuid 17.

Kampaania on valminud kolmepoolse koostööna Maanteeameti, RSA Kindlustuse ning reklaamibüroo Age McCann vahel.

iii

URVE SELLENBERG, Maanteeameti liikluskasvatuse talituse juhataja

blog comments powered by Disqus