Maanaiste selts on meestele organiseerimisel toeks

Tormas on üle kümne aasta tegutsenud maanaiste selts, kus tegeldakse peamiselt ürituste korraldamise ja koolitustel osalemisega.

Seltsi eesmärk on kodumajanduse arendamine, küla kultuurilise olukorra parandamine ning üldise vaimsuse tõstmine. Seltsi esinaise Saima  Lehtveeri sõnul pole nad   aktivistid, kes sageli koos käiksid ja pidevalt ideid vahetaksid. Kuigi koosviibimisi on aasta-aastalt harvemaks jäänud, pole selts oma tegevust lõpetanud. Osaletud on psühholoogialoengutel, käidud külastamas mitmeid asutusi ning läbitud ka keeltekursusi.

Maanaiste seltsi liikmed peavad ennast pigem toetavaks taustajõuks ühiste ettevõtmiste korraldamisel. Vahel on nad teiste silmis ka veidi teenimatult tagaplaanile jäänud, kuid tähelepanu pole nende jaoks põhiline. Maanaiste selts on olnud näiteks iga-aastase puhkpillifestivali ToPoF eestvedajaks ning korraldajaks.

Augusti alguses peetakse Tormas C. R Jakobsoni 170. sünniaastapäeva tähistamiseks Eesti-Soome künnivõistlus, mille raames viiakse läbi ka tänavune ToPoF. Võrdselt osalevad selle suurürituse korraldamisel Torma Põllumeeste Selts ning Torma Maanaiste Selts.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus