Maamessil saab näha uusi põllutöömasinaid

Põllumajandustehnikat Eestisse toov ja müüv Jõgeva firma A. Tammel AS tutvustab 22. – 24. aprillini Tartus peetaval maamessil esimest korda Eestis Norras valmistatud kivikoristajat Globus Tempi 1600, Itaalias valmistatud teleskooplaadurit ning Soomes toodetud suurema punkriga külvikut.

Ettevõtte juhataja Indrek Tammeli sõnul on Norra kivise pinnasega maa, kus valmistatud kivikoristusmasinate kvaliteet ja vastupidavus on kindlasti kohapealsetes oludes põhjalikult järele proovitud. 

Vastupidavam tehnika

“Samuti toome messile ka Itaalia firma Merlo valmistatud teleskooplaaduri Merlo  Compact P25.6, mis peaks põllumeestele huvi pakkuma oma mõõtmete poolest. 1, 8 meetrit kõrge ja 1,9 meetrit lai masin peaks sisse mahtuma ka kõige väiksemate lautade ustest. Masin suudab tõsta korraga 2,5 tonni kuni 6 meetri kõrgusele,” kirjeldas ettevõtja.

Indrek Tammeli sõnul esitletakse Maamessil ka Soome firmas Junkkari valminud tugevdatud ja suurema punkriga külvikut. “Soomes on mitmeaastased kogemused taoliste külvikute tootmisel,” lisas ta. 

Kommenteerides firma majandustegevust, lausus Indrek Tammel, et 2009. aastal vähenes müük võrreldes 2008. aastaga 45-46 protsenti.

“Seda põhjustas ka põllumajandustoojate jaoks raskemaks muutunud olukord pankadest laene ja liisinguid saada.  Vajaduse tõttu konkurentsis püsida ja areneda peavad aga põllumajandusfirmad ka keerulisemates olukordades investeerima, seepärast pole põllumajandustehnika ostmine ka majanduslikult keerulisemates oludes seisma jäänud,” kinnitas ta. 

Huvitutakse masinate rentimisest

Masinaid on firma müünud kõikidesse Eestimaa piirkondadesse. Samuti on kasvanud huvi masinate rentimise vastu. Kavatsus on suurendada ka masinate hooldusteenust ja varuosade müüki.

Töötajate arv püsib aktsiaseltsis A. Tammel stabiilne. “Me pole kedagi juurde võtnud, kuid samas ei ole tekkinud tarvidust kedagi koondada. Nii töötab peaettevõttes ja Viljandis asuvas tütarfirmas Leho kaubandus kokku 29 inimest,” ütles Indrek Tammel.

Konkurentsis püsimiseks ja ettevõtte põhjalikumaks tutvustamiseks klientidele osaleb ettevõte erinevatel põllumajandusüritustel.

A. Tammel AS on osalenud Tartus korraldatavatel maamessidel alates selle ürituste toimumise algusest.

Pajusi ABFi juhataja Lembit Paali sõnul on nemad sellest firmast mitmeid masinaid ostnud ning koostöö on hästi laabunud. Seoses väliskapitali osatähtsuse suurenemisega on Jõgeva firmale tekkinud aga mitmeid tugevaid konkurente, kellel ka paremad võimalused reklaamikampaaniate korraldamiseks ning klientide leidmiseks. Eeltoodut arvestades võib pidada märkimisväärseks saavutuseks ettevõtte püsimajäämist ja arenemist. “Kindlasti on selle põhjuseks ka isa ja poja, Arvi ja Indrek Tammeli hea majandusvaist, vanema põlvkonna kogemus ning noorema ettevõtlikkus.”

“Oleme aktsiaseltsilt A. Tammel ostnud traktori, atru ja teisigi põllutöömasinaid. Hea, et meie maakonnas on ettevõte, mis tegeleb ka põllumajandustehnika müügiga,” lausus Mällikvere põllumajandusühistu juhataja Meelis Kaljuste.

Praeguse Jõgeva linnavolikogu liikme Aare Olgo sõnul tõestab Jõgeva ettevõtte edukust auhinnaliste kohtade pälvimine mitmetel konkurssidel. “Kahtlemata on tegemist perspektiivika firmaga, ”  kinnitas ta.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus