Maamess on heaks võimaluseks oma toodangut reklaamida

Põltsamaa kandi mesinik Jaan Langebraun ütles, et ta on paljudel laatadel ja muudel üritustel osalenud, kuid Maamessile läheb esimest korda.

“Ettepaneku Maamessil osalemiseks tegi Jõgevamaa Koostöökoda. Otse loomulikult on Jõgevamaa Koostöökojaga väga mugav ja ka soodsam koos messile minna kui üksi. Kui seal eriti müüki ei ole, siis on mess vähemalt heaks toodangu reklaamimise võimaluseks,” märkis ta.

Langebraunil enam kuigi palju mett pakkuda ei olegi, sest eelmise viletsa suve tõttu jäi meesaak üsna kasinaks ja eelmise saagi mett ainult mõned kilogrammid ongi alles jäänud. Seetõttu on Maamessil osalemine uue meesaagi reklaamiüritus.

“Olen Jõgevamaal kui mitte ainus, siis üks väga vähestest mahemee tootjatest ja tahan messil ka mahemesindust propageerida. Kesk-Eestis on mahemesindusega tegelemine eriti keeruline, sest äärmiselt raske on leida niisugust kohta, kus kolme kilomeetri raadiuses ei ole läheduses ühtegi sellist põldu, kus pestitsiide ei kasutata. Sellise kauguse nõue tarude asukohast põldudeni on mahemesinduse jaoks kõige olulisem. Enamik minu mesitarudest asuvad hoopis Viljandimaal Parika raba ääres, kus on võimalik mahemesinduse põhinõuet täita. Metsataimedelt korjatud meekogus jääb pea poole väiksemaks kui ilusa kollase pritsitud rapsipõllu pealt, mistõttu peaks mahemesi olema poole kõrgema hinnaga.

Mesilastelegi peab söödana jätma tavalist mett, mitte neid talveperioodil ainult suhkruga söötma. Lestasid, mis on mesilastele tõsiseks nuhtluseks, võib mahemesinduses ainult looduslike preparaatidega tõrjuda. Kõike seda tahan ma huvilistele tutvustada ka messi jaoks tehtud plakati peal, mis saab olema meie boksis minu selja taga. Plaanin messil osaleda kõigil kolmel päeval.

Jaanipäeva paiku loodan saada juba esimese uue meesaagi. Tegelen mesilastega juba alates 1988. aastast ja nii viletsat suve nagu eelmine suvi oli, mina küll ei mäleta. Seetõttu loodan, et tänavune aasta kujuneb heaks meesaagiaastaks. Praegu on minu mahemesi müügil kahes kaupluses ja ka kodust käiakse sageli mett ostmas. Samas on mul ka väikesed laienemise plaanid.”

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus