Maamees on suures mures

Piimahind on Venemaa impordipiirangute tõttu drastiliselt langenud. Seakatk on viimaste nädalate jooksul uskumatu kiirusega levinud.

Kui piimatootmine alla käib, annab see valusa löögi kogu riigi majandusele, töökohti jääb nii maal kui linnas veelgi vähemaks. Tuhandete sigade hukkamisest-põletamisest, mida on juba tehtud ja mida kardetavasti veelgi teha tuleb, on raske isegi mõelda, kuid see on meie praegune reaalsus.  “Pikaajaline kriis nii sealiha- kui piimaturul ja sealiha tootmist ohustav aafrika seakatk on viinud Eesti põllumajandussektori olukorda, millest võib kujuneda viimaste kümnendite üks tõsisemaid katsumusi Eesti põllumajandusele. Tekkinud olukorra leevendamiseks on valitsuse otsustav ja kiire sekkumine muutunud vältimatuks,” ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus äsjases vastavasisulises pöördumises.

Olukord on tõepoolest nutune ja maamehe lootus riigi abile on põhjendatud. Kui kriis võtab võimust ühel elualal, ei saa teistelgi kuigi hästi minna, sest kõigel on ju seos.

Ainus lohutus on praegu ilmaprognoos, mis lõikuskuul aeg-ajalt kuivemat ja soojemat lubab. Ehk saab viligi muredeta võetud?!

blog comments powered by Disqus