Maaleht kinkis uisumaratoni algatajale rulluisud

Maaleht otsustas hakata autasuga ?Aasta Tera” tunnustama  Eestimaa regioonide hakkajaid inimesi, kes paistavad silma mõne atraktiivse ja originaalse ettevõtmise korraldamisega. Esimese ?Aasta  Tera” pälvis Jõgeva maavanem Aivar Kokk tänavu märtsis Peipsi järvel toimunud Kalevipoja uisumaratoni organiseerimise eest.

“Auhinna saajaks pakuti Maalehe toimetuses mitmeid väärikaid kandidaate. Pärast põhjalikku arutelu otsustasime esimesena tunnustada maavanem Aivar Kokka, kelle eestvedamisel teoks saanud esimene Kalevipoja uisumaraton Peipsil kujunes kogu Eestis populaarseks spordi- ja meelelahutusürituseks,” ütles Maalehe peatoimetaja Peeter Ernits.

?Aasta Tera?  laureaat Aivar Kokk sai Maalehe toimetuselt raamitud aukirja ja rulluisud. “Meelespidamine väärika väljaande poolt annab jõudu ka edaspidi läbi viia üritusi, millega kaasneb sadade inimeste osalemine ja mis Jõgevamaa nime kogu Eestis ja kaugemalgi tuntuks teevad.

Maalehe kingitud rulluisud on mul esimesed sellelaadsed sportimisvahendid. Olen nendega juba Siimustis sõita proovinud. Päris hästi tuli välja, kuid harjutada on veel vaja,” rääkis Aivar Kokk, kelle arvates võiks Jõhvi-Tartu maantee uuel lõigul rulluisuvõistluse korralda.

?Uisumaratoni korraldamine oli põhjalikku ja mitmekülgset ettevalmistust nõudev ettevõtmine. Et Aivar Kokka selle eest tunnustati, tõestab, et Jõgevamaal suudetakse spordielus paljugi tähelepanuväärset ja uudset korda saata. Kindlasti annab ?Aasta Tera” maavanemale ja tema meeskonnale energiat edaspidisteks tegudeks spordimaailmas,” ütles spordiajakirjanik ja Kalevipoja uisumaratoni korralduskomitee liige Tiit Lääne.

Maalehe peatoimetaja Peeter Ernits lubas, et kui tuleval aastal Peipsil uisumaraton toimub, osaleb ta kindlasti ka ise.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus