Maal tuleb poodi pääsemiseks bussiliiklust tihendada

Maainimeste kaupadega varustamise teemat ajendas omavalitsusjuhte käsitlema hiljuti Vooremaas ilmunud artikkel, milles kirjutati, et Jõgeva Majandusühistu võib lähitulevikus majanduslikel kaalutlustel maainimeste kauplusautoga teenindamise lõpetada.

?Murele, mida paljud jõgevamaalased seoses kauplusauto tegevuse võimaliku lõpetamisega tunnevad, tuleb kahtlemata lahendus leida. Kauplusauto teenus on aga üks eraettevõtluse viisidest, mille pakkumine peab ettevõtjale majanduslikult ära tasuma. Omavalitsusliidu koosolekul jäi kõlama mõte, et toetuste maksmine kauplusauto töö jätkamiseks pole perspektiivikas. Kui toetame kauplusauto tegevust, võib ju kerkida küsimus ka tavalise kaupluse töö doteerimisest,” rääkis Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu esimees, Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson.

Jõgeva Majandusühistu pole kauplusauto tegevuse jätkamiseks omavalitsustelt toetust küsinud. Seda on teinud aga mõned sama teenust pakkuvad väikeettevõtted ja füüsilisest isikust ettevõtjad.

?Usutavasti oleks aga paljudel kasu sellest, kui avataks uusi bussiliine ja pikendataks seniseid, mis võimaldaks kaugemate külade elanikel vähemalt mõned korrad nädalas sõita lähimasse kauplusse, valla- või maakonnakeskusse,” märkis Tõnson.

?Kauplusautode tegevuse lõpetamisega on selle teenuse kasutajatel kindlasti algul raske harjuda, kuid usun, et asjalikud probleemilahendused aitavad uute oludega kohaneda,” lisas ta.

?Kui suleti Assikvere ja Lümati kauplus, hakkas neid külasid teenindama Jõgeva Majandusühistu kauplusauto. Väga hea, kui see ka edaspidi nii jääks. Kui aga kauplusauto oma tegevuse lõpetama peaks, on tõesti mõistlikum väljapääs bussigraafikute tihendamine,? ütles Pala vallavanem Kalev Kurs.

Maavanem Aivar Kokk märkis koosolekul, et Jõgevamaale on plaanis osta paar väikebussi, mis hakkavad teatud päevadel vastavalt vajadusele külade elanikke maakonnakeskusse sõidutama.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus