Maal on elu võimalik

Maaelu puudutavatel teemadel rääkides kerkivad ikka esmalt meelde pangad ja postkontorid, mis maalt praeguseks ära on kolinud. Samuti kõik muud teenused, mille alternatiiviks on veebi teel teenuse pakkumine. Vorsti ja saia on maainimene ikka harjunud ise poest ostmas käima.
Palamuse rahval on sellest nädalast võimalus ostelda täiesti uue sisu ja välimuse saanud kaupluses. Isegi iseteeninduskassad on nüüd ostja käsituses, töötajate paranenud töötingimustest ei hakka rääkimagi. Eriti märkimisväärne on, et seni endisele poehoonele ilmekust lisanud kunstiteos „Sure, koer!“ on vastavatud hoonel oma koha leidnud.
Kui maapiirkondades ringi vaadata, siis hakkavadki enamikus asulates silma just Coop kauplused. Ühistukaubanduse eestvedajana Eestis erineb Coop erakaupmeestest selle poolest, et kasum on vahend selleks, et hoida ja arendada elu Eestimaa erinevates piirkondades. Väga tänuväärne eesmärk igatahes. Kuigi alati pole väiksemates asulates kaupluste pidamine kerge. Kui elanikest enamik kohapeal tööd ei saa ja töökohad suuremates lähiasulatest-linnadest leitakse, siis on arusaadav, et ka vajaminevad kaubad enne koduteele asumist just sealt ostetakse. Nii jääb väikeasula kaupluse käive väiksemaks ja omaniku huvi uksi lahti hoida väheneb. Seepärast peaks vahel asju veidi ebamugavamalt ette võtma ja koduteel oma küla- või asula poest läbi sõitma. Võib-olla tõesti on seal mõni esmatarbekaup või toiduaine veidi kallim kui suures linnapoes, kuid oma kodukandi kestvuse eest võib ju selle mõne sendi vahel ka rohkem kulutada. Nii jäävad ehk edaspidigi väiksemate kaupluste uksed avatuks ja maal elavatel inimestel on, kus käia ja ostelda.

blog comments powered by Disqus