Maal Kuperjanovist riigi sünnipäevaks

Möödunud reedel andis kunstnik Sandra Lääne Jõgeva maavanemale Viktor Svjatõševile üle uue õlimaali “Puurmani mõis 1918. Julius Kuperjanov”. Maal valmis sarjas Eesti Vabariik 100 neljanda maalina ning selle maalisarja kutsus ellu maavanem.

Sarja avas Põltsamaa kunstniku Ehtel Hakkaja maal esimese Eesti lipu õmblemisest Põltsamaal. Ülejäänud kolme maali, kus on kujutatud pühitsetud Eesti lipu hoidja professor Karl Aun, Tartu rahu sõlmimise Eesti delegatsiooni juht Jaan Poska ja nüüd siis Vabadussõja kangelane Julius Kuperjanov, autor on maalikunstnik ja Kumu publikuprogrammide kuraator Sandra Lääne.

“Kuperjanovi maaliga alustasin tööd juba kevadel, kuid intensiivsem töö toimus suve lõpus,” rääkis maali autor. “Tegemist oli loomuliku jätkuga kahele varasemale maalile samast sarjast. Kohalike kangelaste ja ajaloo jäädvustamine on igati põnev ja ka vajalik nähtus ning tunnen suurt rõõmu ja au, et mulle see ülesanne korduvalt on antud.”

Maavanem oli seda meelt, et Jõgevamaa ajalugu jäädvustavaid kangelasi ja sündmusi on veel mitmeid, mis vääriksid töösse võtmist. “Eks peame natuke plaani pidama ja siis võime nimed juba konkreetsemalt välja käia.”

Vabariigi 100. sünnipäevale loodud kunstiteosed on üleval Jõgeva maavanema kabinetis.

IMRE ERIMAA

blog comments powered by Disqus