Maakonnaliinidel hakkavad sõitma uuemad bussid

Maavalitsuse majandus- ja transpordinõunik Eha Lukats ütles Vooremaale, tegemist on tavapärase ja korralise riigihankega, sest praegune leping, mis on sõlmitud ASiga Atko Liinid, lõpeb 31. detsembril.

Lukatsi sõnul hõlmab hange umbes kahte kolmandikku maakonnaliinidest ega puuduta neid bussiliine, mis ületavad maakonnapiire.

Pakkumisi uuele hankele ootab Jõgeva maavalitsus kuni 27. novembrini ja hanketingimuste kohaselt peab pakkujal olema vähemalt 16 tehniliselt korras maakonnaliinide veoks sobivat bussi, mis ei ole vanemad kui 10 aastat.

“Kui busse veel pole, siis peavad olema vähemalt eellepingud selliste busside kasutamiseks või ostmiseks,? kinnitas Lukats.

Jõgevamaa reisijad on transpordinõuniku sõnul avaldanud soovi saada uuemaid busse ja just see peakski olema kõige olulisem reisijaid puudutav muudatus. Liinid jäävad Lukatsi kinnitusel samaks, väikesi muudatusi on plaanis teha vaid üksikutel liinidel.

Valiku, milline transpordifirma Jõgevamaa rahvast uuesti aastast teenindama hakkab, teeb maavalitsus pärast 27. novembrit. Valiku tegemisel võetakse arvesse pakkumise hinda ja busside vanust. Leping kõige sobivama firmaga sõlmitakse ajavahemikuks 2008. aasta algusest kuni 2015. aasta juuni lõpuni.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus