Maakonnaleht ? kas ka noortele?

Samas loeksid noored vahel meeleldi just teadlikult neile suunatud artikleid. Kuid mida täpsemalt peaksid need kirjatükid kajastama, eriti maakonnalehes, teavad kõige paremini kõnealused ise.

Anneli (17, Jõgeva) loeks meeleldi sellest, millega tegelevad noored terves maakonnas, mitte ainult Jõgeval, kuigi ka siin on kindlasti veel nii mõndagi avastamata. Veel oleks kasulik näha, missugused noortele suunatud üritused lähiajal nii meie oma maakonnas kui ka naabruses toimuvad.

Huvitava ideena pakub ta välja kirjutada lehes volikogudes vastu võetud otsustest, mis võiksid otseselt noori puudutada. Teise omanäolise ettepaneku teeb Reelika (17, Jõgeva vald), kes sooviks ajalehe abiga avastada põnevaid internetilehekülgi, lugedes nende lühitutvustusi. Lisaks sellele oleks kindlasti nii noortel kui vanadel värskendav lugeda intervjuusid meie kandist pärit edukate elluastunutega.

16-aastane Teet Tormast tunneb huvi spordiuudiste vastu, kuid külmaks ei jäta tedagi teave kõiksuguste ürituste kohta, mida võiks muidugi alati rohkem olla. Eelnevate küsitletutega ühinevad Maarja (16, Jõgeva) ja Iris (17, Põltsamaa), kes arvavad, et kõikidest väiksematestki sündmustest, mis lähikonnas aset leiavad ja noori võiksid intrigeerida, peaks kirjutama, sest informatsiooni ei ole kunagi liiga palju. Peale selle on Maarja jaoks teretulnud portreelood aktiivsetest eakaaslastest, aga miks mitte ka lastest.

Iris loeks hea meelega kõike, mis on seotud muusikaga, näiteks intervjuusid bändidega nii Jõgeva maakonnast kui ka mujalt. Ka reportaa?id nii igapäevaelust kui ka mitte eriti tavapärastest olukordadest võiksid valmistada äratundmisrõõmu ja kutsuda esile positiivseid emotsioone igas vanuses lugejates.

Nähtavasti on teemasid, mis noortele kõneainet pakuvad ja neid huvitavad, küllaga. Iseasi, kas ilma nende endi abita vastavaid mõtteid artiklimaterjaliks tekib. Seega loodame edaspidi kõigile maakonna teismelistele, muutmaks meie lehte igaühele neist sobivaks ja huvipakkuvaks.

Merli Kirsimäe,
Jõgeva Gümnaasiumi 11. klassi õpilane, koolilehe peatoimetaja

blog comments powered by Disqus