Maakonnakeskus kaunimaks

Teemakohaseid projekte ja raudteega seotud probleemide lahendamise plaane tutvustas Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev kolmapäeval maavanem Aivar Kokale.

“Jõgeva linna väljanägemise kaunimaks ja huvitavamaks tegemiseks on vajalikud tööd juba alanud. Linnavolikogusse tuleb menetlemisele lisaeelarve, mille rahad on mõeldud kultuurikeskuse esise platsi ning Kesk-Eesti Ärikeskuse ja Jõgeva Kaubahalli vahelise haljasala kordategemiseks. 2008. aastal renoveeritakse aga linnavalitsuse esine plats, milleks praegu on algatatud detailplaneering linnavalitsuse hoonest kuni Kesk tänavani. Põhjalikku ja mitmekülgset kaasajastamist vajab Jõgeva kesklinn ka seetõttu, et tuleval aastal tähistatakse 70 aasta möödumist linnaõiguste andmisest Jõgevale,” rääkis Viktor Svjatõ?ev.

“Jõgeva kesklinna arendamine on oluline teema nii Jõgeva linnavalitsuse kui ka maavalitsuse jaoks. Seega tasuks teha koostööd vastavate plaanide täideviimiseks riiklike vahendite saamiseks. Jõgeva maavalitsus on juba korrastanud oma maja ees haljasala ja rajanud sinna koostöös kohalike omavalitsustega lipuväljaku, lausus maavanem Aivar Kokk. Tema sõnul on olnud tõsiselt kaalumisel ka 2009. aasta võidupüha paraadi korraldamine Jõgeval, sest siin pole veel võiduparaadi toimunud. “Jõgeva saab avara väljaku, mis sobib just suuremate avalike ürituste korraldamiseks,” märkis Viktor Svjatõ?ev.

Jõgeva linnapea ja maavanema kohtumisel olid kõneaineks ka raudteega seotud probleemide lahendamine ning sõiduautodele paremate parkimistingimuste loomine kesklinnas.

“Rääkisime ka vajadusest suurendada Jõgeval turvakaamerate arvu. Sellised kaamerad peaksid avaliku korra paremaks kindlustamiseks olema neljas või viies erinevas paigas. Loodame, et maavalitsus aitab turvakaamerate üles seadmiseks täiendavaid riigirahasid leida, ” ütles Viktor Svjatõ?ev.

Linnapea avaldas arvamust, et regulaarsed kohtumised maavanem Aivar Kokaga on igati kasulikud linna ja maakonna ühiste probleemide lahendamiseks vastastikuse tegevuse kooskõlastamiseks ja ühtsete sõnumite edastamiseks avalikkusele.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus