Maakonna valdade suvemängud võitis võõrustajavald Tabivere

Jõgevamaa Spordiliidu Kalju tegevjuhi Uno Valdmetsa sõnul otsustati tänavused suvemängud Tabivere vallas Maarja-Magdaleenas ja Tabivere alevikus korraldada seetõttu, et selles piirkonnas on head tingimused jõu, osavuse ja kiiruse proovimiseks erinevatel spordialadel. ?Mulle jätab väga hea mulje Maarja Põhikooli staadion. On igati meeldiv, et nii väikese õpilaste arvuga koolil on sedavõrd korralik staadion,” ütles Jõgeva linna võistkonna liige, spordikeskuse Virtus juhataja Toomas Klaarman.

 Maakonna linnade ja valdade sportliku taseme võrdlemiseks läbi viidud suvemängud avasid maavanem Aivar Kokk, Tabivere vallavanem Aare Aunap ja Tabivere vallavolikogu esimees Kajar Lember.

Suvemängudel lõid kaasa 11 Jõgevamaa omavalitsust. Kasepää ja Pajusi vald polnud oma esindusi võistlema saatnud. Võimeid võrreldi Maarja-Magdaleenas kergejõustikus, võrkpallis, korvpallis, jalgpallis, jõumehe võistlusel, juhtide mitmevõistlusel, võrkpallis ja pentankis. Reedel viidi Tabivere pargis läbi jalgrattakross, vabaajakeskuses võisteldi bowlingus.

Mitmete omavalitsuste võistkondades tegid kaasa kooliõpilased. ?Mina asun kohe võistlema teatejooksus, kus ühe ringi pikkuseks on 250 meetrit. Meie võistkond komplekteeriti mõlema Jõgeva kooli õpilastest ja nii sai kokku päris mõnus segarühm. Ega suvemängudel polegi minu arvates esmane mitte võit, vaid võimalus meelivas õhkkonnas sportida,” rääkis Jõgeva koolitüdruk Kadri Metsla.

?Mina otsustasin kaasa teha jõumehe võistluses ja proovisin, kui osavad ja tugevad on käed kivi viskamises. Kuidas läks, veel ei tea, sest kokkuvõtteid alles tehakse,”  ütles Tabivere vallavolikogu esimees Kajar Lember, kes oli uue energia kogumiseks mõneks minutiks murule puhkama istunud.

?Mina oleksin arvatavasti rammumehe võistlusel kõige rohkem silma paistnud. Paraku tuli võistlemisest loobuda, sest leidsin, et mulle pole võrdset vastast,” viskas “villast”  maakonna kõige suuremat kasvu omavalitsusjuht, Pala vallavanem Kalev Kurs.

?Rõõmu teeb mulle aga see, et Pala rahvas oskab üle ootuste hästi pentanki mängida. Põltsamaa võistkonna, kes kogu Eestis sel spordialal silma paistnud,  alistasime 9:0.  Meie kolmeliikmelise võistkonna tubli kapten oli Kristiina Kaur.

Tänavused suvemängud paistavad silma osavõtjate rohkuse poolest. Tabivere vald saab sellise spordiürituse korraldamisega väga hästi hakkama. Ka ilmaga vedas,”  rääkis Kalev Kurs asjalikku juttu ka.

?Kui võimalik, olen püüdnud alati omavalitsuste suvemängudel osaleda. Tänavugi tegin kaasa juhtide mitmevõistlustel, mis oli väga vahva,” ütles Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev.

Sihtasutuse Kalevipoja Koda juhataja Taavi Pirk kaitses suvemängudel Saare valla spordiau ja mängis ise võrkpalli. ?Kui möödunudaastastel suvemängudel püüdsime mängida vaid võrkpalli ja korvpalli, siis nüüd võistleme juba ka teistel spordialadel ja loodame väikevaldade hulgas esikolmikusse jõuda. Igati silmapaistev oli ka meie valla mees Mart Meeru, kes jalgrattakrossil teise koha sai. Meeldiv on seegi, et suvemängudel ei soleeri tippsportlased, nii saavad ennast proovile panna kõik soovijad,” rääkis Pirk.

Maarja Põhikooli sööklas fanaatiliselt jalgpallimehelt Lembit Sepalt kommentaari küsides sain eitava vastuse:   ?Mina ei saa olukorda kommenteerida, sest olen kohtunik,? ütles sporditegelane.

Tänavuste maakonna omavalitsuste suvemängude üldvõitjaks tuli Tabivere vald. ?Võõrustajatele tuli esikoht tänu stabiilsele edukusele,” arvas maakonna spordiliidu tegevjuht Uno Valdmets. ?Meie võistlejad olid mõistagi tublid, kuid eks spordis peab õnne ka olema,” oli Tabivere vallavanem Aare Aunap tagasihoidlik.

Spordialadest võitis Tabivere vald esikoha jalgrattakrossis. Võistkonda kuulusid Marje Raudsepp ja kooliõpilased Enor Heinmaa ja Ivika, Heiki ja Hanno Lainevee, keda treenib Kaido Kriit.

?Ma ei mäletagi, et Tabivere vald oleks suvemängudel varem esikohta saavutanud,” tunnistas endine Tabivere omavalitsusjuht, nüüdne ettevõtja ja jalgrattaklubi Kona- Centrum president Kalev Raudsepp.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus