Maakonna toodang rändab kaugemale

Avinurmes tegutsev E. Strauss AS on korve juba ligi 15 aastat Jaapanisse saatnud. Kuid nüüd on olukord hoopis teine: kui varem tehti 12 kuuga 6000 korvi, siis nüüd tuleks kolme kuuga valmistada 9000 korvi.


Siin on abis jaapanlane, kes iga viimse kui korvi tähelepaneliku pilguga üle vaatab. See on küll eestlaste jaoks uus nähtus, kuid vaid nii saab kindel olla, et konteinerile jõuavad parimad tooted, mis näitavad nii Avinurmet kui ka eestlasi parimas valguses.

Jääb vaid loota, et positiivne koostöö jaapanlastega jätkub ning Avinurme usinate töötajate toodang jõuab Jaapanist kaugemalegi. Seda kinnitas ka kohapeal viibiv jaapanlane, kelle sõnul müüb sealne ettevõte korve ka kaugematesse riikidesse.

On positiivne, et eestlaste töökus ja usinus taas kaugemal silma paistab. Rääkimata sellest, et maakond saab taas ühe hea sõna võrra rikkamaks. Siin mängib tähtsat rolli tõsiasi, et kui me iseendast hästi räägime ning positiivseid külgi välja toome, märkavad ja tunnustavad meid ka teised.

Seda võis märgata ka Mustvees samal ajal toimunud paneeldiskussioonil, kus noored poliitikutega vestlesid ning neilt veidi ka metsanduse ja elektrienergia kohta uurisid. Rääkimata sellest, et ka riigikokku kandideerijad näevad olulisust kogukondadel ja neis tegutsevatel inimestel. Nii on olulised koolid ja lasteaiad, mis aitaks kogukonda ühtseks liita. Sest kui me kokku ei hoia, siis ei tee seda keegi teine meie eest.

blog comments powered by Disqus