Maakonna teine Selver avatakse veel enne selle aasta lõppu

Varem mainitud oktoobrikuus Põltsamaa Selver siiski oma uksi ei ava. Sarnaselt Jõgeva Selveri ehitusega lükkub valmimistähtaeg mõne kuu võrra edasi. ASi A-Selver juhataja Ain Taube sõnul peaks kauplus  avatama detsembriks. Tänu Selveri ehitamisele tellis Põltsamaa linnavalitsus ASlt Vooremaa Teed ristmiku ümberehituse, mis on praeguseks juba valminud.  Seega sai Põltsamaa linn endale juurde teise ringristmiku, mille läbilaskevõime peaks olema tavalise ristmiku omast oluliselt suurem. Võrreldes Jõgeval avatud Selveriga on Põltsamaa kauplus oma mõõtmetelt suurem, nimelt 1600m2  müügipinda kokku kahel korrusel. Sellest järelduvalt on ka kaubavalik Põltsamaal laiem.

Kuna Selveri hoonesse tuleb ka 15-kohaline bussijaama ooteruum ning selle juurde taksopeatus,  siis võib ümbruskonnas tekkida probleeme ühistranspordi ja eraisikute sõiduvahendite mahtumisega parklasse. Põltsamaa Selveri parkla on mõeldud 70 sõidukile. Praeguses Jõgeva Selveri parklas on 40 parkimiskohta ja juba avapäevil selgus, et parkla kipub väikeseks jääma ning poekülastajad peavad oma autosid parkima teisel pool kauplust teeservas. Põltsamaa Selveri ümbrust võib tabada sama saatus nagu Tartu maaliini bussijaama ja turu piirkonda. Nimelt piinlikult väikeses bussijaamas on suurtel sõiduvahenditel üsna keeruline manööverdada ning lisaks sellele tekitavad seal segadust ka turgu külastavate eraisikute sõidukid ning linnaliinibussid. Loodetavasti on Põltsamaale valmiva kaubanduskeskuse parkimis- ja liiklemissüsteem paremini planeeritud. Ain Taube sõnul ei tohiks Tartuga sarnast probleemi tekkida, kuna Põltsamaal on tegemist teistsuguse mastaabiga.

Seoses Selveri ehitamisega tekib Põltsamaale juurde ka töökohti. Ühtekokku annab Põltsamaa Selver tööd 43 inimesele. Selveril tuleb võidelda ka tiheda konkurentsiga, kuna Põltsamaal on juba Maxima kauplus ning peatselt rajatakse sinna ka Säästumarket. Vaatamata sellele kinnitab Selveri juhtkond, et kuna nende kauplus pakub väga laias valikus tooteid ning korraldab mitmeid sooduskampaaniaid, siis suudab Selver tihedas konkurentsis ka püsima jääda.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus