Maakonna parimate sportlaste seas võrkpallurid ja taas üks maadleja

Viimased kolm aastat on olnud konkurentsitult parim Jõgevamaa võistkond Tähe saalihokiklubi esindusmeeskond, kuid sel korral tõukas nad troonilt Põltsamaa spordikooli U18 vanuseklassi võrkpallivõistkond. Samas jätkasid traditsiooni Põltsamaa maadlejad: aasta parimaks nooreks sportlaseks tunnistati SK Nipi maadleja Aimar Andruse.

Põltsamaa Spordikooli U18 vanuseklassi võrkpallivõistkonna tunnistamine aasta parimaks Jõgevamaa võistkonnaks on kindlasti õigustatud. Meeskond täiendas eelmisel aastal klubi auhinnakappi kahe kulla ja ühe pronksmedaliga Eesti meistri- ja karikavõistlustelt. Kindlasti on tunnustust väärt ka neljas koht Baltimaade meistrivõistlustelt, olenemata sellest, et medali napsasid pronksimängus Põltsamaalt 3:0 võiduga Võru spordikooli poisid.  

Põltsamaalt tuleb igal aastal mõni tippvõrkpallur

Põltsamaa võrkpallipoiste treener Toivo Uusna pälvis ka maakonna parima treeneri tiitli. Tema kasvandikud tõid möödunud aastal Eesti tiitlivõistlustelt kuus medalit. Uusna käe all on aastaid treeninud ka sellised Eesti tipus olevad võrkpallurid nagu diagonaalründaja Taavi Nõmmistu ja nurgaründaja Taavi Arula. Mõlemad mängivad Eesti kõrgliigas Schenker League Bigbank Tartu esindusmeeskonnas.

Toivo Uusna jäi oma koosseisude esinemisega vägagi rahule. “Eriti hea meel on kodus võidetud Eesti karikavõistluste üle. Pärast mängu sain spordisõpradelt väga positiivseid kommentaare mängu kohta. Nii head tagasisidet polegi varem  veel olnud,” lisas Uusna.

Veel sõnas võrkpallitreener, et kuigi lapsi jääb Eestimaal järjest vähemaks, on hea meel selle üle, et pea igal aastal liigub paar Põltsamaa noormeest Eesti võrkpalli tippu. “Sellega on Põltsamaa spordikool oma eesmärgi täitnud, kui meie hulgast ikka mõni Eesti tippklubisse jõuab,” rääkis Uusna.

Lisaks Taavi Arulale ja Taavi Nõmmistule on tippu pürgimas ka Põltsamaa võrkpallinoormehed Sander Pult ja Mikk Keskküla. Pult õpib praegu Nõo reaalgümnaasiumis ning Keskküla Lähtel spordiklassis. 

Aasta sportlase tiitel mõistatuslikust olümpiakogemusest hoolimata

Taas aasta parimate seas ka üks maadleja. Varem on pärjatud maakonna parima noorsportlase ja parima sportlase auhinnaga naismaadlejat Johanna Kikkast, kellest möödunud aastal loodeti, et ta ka olümpiale pääseb. Kahjuks ebaõnnestus Johannal olümpiakvalifikatsioon sedavõrd õnnetult, et neiu mõtles lausa tippspordist loobumisele.

Kastanid tõi aga tulest ja hoidis maakonna maadlejate lippu kõrgel Põltsamaa maadlusklubi Nipi kasvandik Aimar Andruse, kes oma vanuse ja kaalukategoorias esines hästi maailma ja Euroopa meistrivõistlustel.

Eesti meistrivõistlustel polnud samuti poisile vastast. Heade tulemuste eest omistati talle ka maadlusliidu aasta parima noore vabamaadleja tiitel. Andruse treener Arved Külanurm ütles, et on noormehele kõik oma teadmised andnud ning edaspidi jätkab Aimar treenimist Eesti koondise treeneri käe all.

Maakonna parima sportlase tiitli pälvinud Rene Mandri oli ainus meie maakonna sportlane, kes osales möödunudsuvisel Londoni olümpial. Mandri ise kommenteeris oma olümpiakogemust kui väga kummalist võistlust. Päev enne võistlust läks tema võistlusratas kaduma, mis hiljem küll õnneks üles leiti. Olümpial grupisõidus saavutatud viiekümnes koht polnud mehe jaoks loodetud tulemus, kuid kokkuvõttes luges Mandri olümpia ikkagi pigem kordaläinuks.                                                                   

Maakonna parim sportlane

Rene Mandri – jalgrattasport  

Saavutused 2012. aastal

Londoni olümpiamängudelt 50. koht grupisõidus

Maailmameistrivõistlustel 44. koht grupisõidus

Eesti meistrivõistluste pronks

I koht  Vueltaa Leon kolmas etapp

I koht Tartu GP

Rahvusvaheliste tuuride etappidelt kolm II kohta 

Maakonna parim noorsportlane

Aimar Andruse – maadlus

Saavutused 2012. aastal

Maailmameistrivõistlustel kadettide klassis vabamaadluse 21. koht

Euroopa meistrivõistlustel kadettide hulgas vabamaadluse 10. koht

Eesti meistrivõistlustel hõbe kreeka-rooma maadluses, kaks kulda vabamaadluses, pronks vabamaadluses ja pronks vabamaadluses absoluutkategoorias.

Eesti sumo meistrivõistluste U16 vanuseklassis kuldmedal. 

Maakonna parim võistkond

Põltsamaa spordikooli U-18 võrkpallimeeskond

Saavutused 2012. aastal

Eesti meistrivõistlustelt kuldmedal

Eesti karikavõistlustelt kuldmedal

Eesti superkarikavõistlustelt pronksmedal

Baltimaade meistrivõistlustelt 4. koht 

Maakonna parim treener

Toivo Uusna – Põltsamaa spordikooli võrkpallitreener

Saavutused 2012. aastal

Eesti meistrivõistlustelt U18 kuldmedal

Eesti karikavõistlustelt U18 kuldmedal

Eesti superkarikavõistlustelt U18 pronksmedal

Rannavõrkpalli karikavõistlustelt U18 kuld, U14 hõbe ja U16 pronks

Baltimaade meistrivõistlustelt  U-18 neljas koht

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus