Maakonna memme-taadi suvepidu tuleb Tabiveres

Jõgeva maakonna memme-taadi  peo loomingulisse nõukotta kuuluvad Tiina Tegelmann, Liia Koorts, Aime Oole, Tiia Pärtelpoeg , Liidi Vaino,  Tiina Loorand , Pille Tutt ja Aivar Aitsar.

 “Mu isamaa armas” – sellist nime kannab ees seisev ülemaakonnaline eakama rahva suvepidu, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 90. aastapäevale ning kannab endas koduteemat. Valdavalt koduteemaline on ka kogu repertuaar ? laulud, tantsud ja kapellipalad.

Peo pealavastaja on Aivar Aitsar ning tema abi Liia Koorts, mõlemad on Tabiveres tegutsevate tantsurühmade juhendajad. Maavalitsuse kultuurinõuniku Tiina Looranna sõnul on põhiliselt paika saanud ka repertuaar, läbirääkimised käivad aga selle üle, millised tantsud tulevad esitamisele maakonna erinevatest piirkondadest. Uuendusena on nimelt seekordsel peol kavas  kaks  ühistantsu, lisaks esitavad iga piirkonna tantsijad kaks oma valitud tantsu. Nii ei muutu pidu tantsurahvale liiga koormavaks ja vahepeal on  võimalik ka teisi vaadata. Pidu ilmestavad veel seltskonnatantse viljelevad rühmad.

Ühistantsudeks on memme-taadi suvepeol “Läänemere lained” ja “Külavalss, samad tantsud on memmede rühmade kavas ka maakonna tantsupeol Põltsamaal. Teada on ka suvepeo neli ühislaulu. Kapellide esitatavad ühislood määrati kindlaks hiljuti peetud “Torma Kapellaril?.

Järgmisena tuleb peo korraldustoimkond Tabiveres kokku jaanuaris ja siis otsustatakse ära ka piirkondade tantsud.    
                                                                                                                      VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus