Maakonna lipulaeva juhib uus kapten

Pea terve sajandi on väikese Jõgeva üheks kindlaks kaubamärgiks olnud sordiaretus. Tänane Eesti Taimekasvatuse Instituut on aegade jooksul kandnud küll erinevaid nimetusi, kuid teaduskeskuse olemus on ikka samaks jäänud. Siin tehakse teadus- ja aretustööd, aidatakse põllumeest. Instituut on just see koht, kuhu tuuakse alati oma kõrgeid ja kaugeid külalisi. Tegi seda Jõgeva maavalitsus, teeb seda ka Jõgeva vald. See on paik, kust ei puudu ühegi presidendi jalajälg.

Sama väärikad on sajandi jooksul olnud need üksikud valitud mehed, kes on saanud nimekat teadusasutust juhtida. Alustades Mihkel Pillist, lõpetades Hans Küütsi ja Mati Koppeliga. Nüüd, juba teist nädalat on maakonna lipulaeval uus kapten, Andre Veskioja. Noor mees, kellel side Jõgevaga vanemate kaudu juba varemgi olemas.

Pole kahtlust, et pikaks veninud uue juhi leidmisprotseduur väärt tulemuse tegi. End juba mujal tõestanud toiduteadlasest direktor teab hästi, kuidas üks teadus- ja arendusasutus võiks töötada. Seda enam, et ETKI-s töötavad oma ala hästi tundvad tugevad inimesed.

Suuri väliseid muudatusi äsja ametisse asunud uus juht ei luba. Tema sõnul on oluline rääkida ja kuulata inimesi. Samas ta tunnistab, et ei saa välistada tulevikus lisanduda võivaid uusi valdkondi, millega instituut täna veel ei tegele, aga mida Lääne-Euroopas juba uuritakse. Väljakutsetest aga ETKI-s puudu ei tule, sest järgmisel aastal tähistab Jõgeva sordiaretus oma sajandat juubelit. 

blog comments powered by Disqus