Maakonna laulupeol on oluline roll Põltsamaa sildadel

Tuleva aasta 30. mail Põltsamaal toimuva Jõgeva maakonna laulu- ja tantsupeo “Mu süda usub  õnne“ rongkäigul leiavad rakendamist ka sillad kui linna ainulaadsed vaatamisväärsused.

Jõgeva maakonna laulu- ja tantsupeo kuraatori, Põltsamaa kultuurikeskuse juhataja Irja Paavo sõnul on mõeldud peo rongkäigu alustamisele erinevatelt sildadelt. “Nii liituks iga kultuurikollektiiv lauluväljakule suunduva rongkäiguga mõnelt sillalt. Kas just kõik meie linna sillad rongkäigus rakendust leiavad, kuid enamik kindlasti. Ka pakub selline esmakordne lahendus meeldivaid elamusi osalejatele ja kujuneb huvitavaks vaatepildiks pealtvaatajatele.

Laulu- ja tantsupeole on oodatud kõik Jõgevamaa koorid, tantsurühmad, puhkpilliorkestrid, kapellid ning võimlemisrühmad. Oodata on ka Jõgevamaa puhkpilliorkestri ja ühendkapelli etteastet,” rääkis Irja Paavo.

“Peagi algab kultuurikollektiivide registreerimine laulu- ja tantsupeole, mis kestab 15. jaanuarini,” lisas ta.

“Jõgevamaalased saavad ees ootava peo kohta pidevalt mitmekülgset ja põhjalikku infot,” kinnitas Jõgeva maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja kohusetäitja Aime Meltsas.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus