Maakonna laulu- ja tantsupeokuraatoriks nimetati Pille Tutt

Tuleval aastal 1.-3. juulini toimub Tallinnas XI noorte laulu- ja tantsupidu „Maa ja ilm“. Jõgevamaa poolseid ettevalmistusi selleks hakkab kuraatorina koordineerima Eesti Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt. 

 

Otsuse Pille Tuti laulupeokuraatoriks nimetamise kohta tegi Jõgeva maakonna laulu- ja tantsupeokomisjon oma möödunudneljapäevasel istungil. Komisjoni enda oli Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev moodustanud oma korraldusega kaks päeva varem. Komisjoni juhib maavanem ning sellesse kuuluvad Jõgeva Muusikakooli direktor Merike Katt, Jõgeva linnapea ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse liige Kalmer Lain, ajalehe Vooremaa toimetaja Riina Mägi, Põltsamaa Muusikakooli õpetaja Urmas Mägi, Põltsamaa Ühisgümnaasiumi muusikaõpetaja Meeli Nõmme, Jõgeva Gümnaasiumi muusikaõpetaja Maret Oja, Jõgeva maavalitsuse kantselei finantsnõuniku kohusetäitja Kaja Pärtels, Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter, Tabivere rahvamaja juhataja Tiina Tegelmann, Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt, Põltsamaa vallavanem ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Toivo Tõnson, rongkäigu peakorraldaja Ain Valdmann ning Anna Haava nimelise Pala Kooli direktor Malle Weinrauch. Komisjon moodustati vastavalt Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse ja Jõgeva Maavalitsuse vahel 15. mail 2008 sõlmitud koostööleppele ning selle ülesandeks on 2010. aasta noortepeo ettevalmistamine Jõgevamaal. Esimese ülesandena tuligi komisjonil siis valida noorte laulu- ja tantsupeo kuraator.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus soovis sellel kohal näha kas maavalitsuse kultuurispetsialisti või Eesti Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse spetsialisti maakonnas. Kuraatori kandidaatideks seatigi üles maakonna rahvakultuurispetsialist Pille Tutt ja 1. märtsist maavalitsuse kultuurispetsialisti ametisse asuv Tiina Tegelmann. Enam hääli kogus Pille Tutt, kes pidas kuraatoriametit ka enne möödunudaastast laulu- ja tantsupidu. Kuraatoritele korraldatavatel koolitustel osalemise võimalust otsustati taotleda siiski ka Tiina Tegelmannile.

Ettevalmistused tuleva-aastaseks noortepeoks algasid juba möödunud aastal. Tallinnas käivad koos laulu- ja tantsupeo kunstilised toimkonnad, koostatakse õppematerjale, noodivihikuid ja tantsukirjeldusi. Maakondades  algavad tegevused veebruaris: siis hakatakse kollektiive peole registreerima ning kuraatoreid koolitama ja neile infopäevi korraldama.

Maakonna laulu- ja tantsupeokomisjon soovib end aga kursis hoida ka ettevalmistustega tänavu 30. mail Põltsamaal toimuvaks maakondlikuks laulu- ja tantsupeoks. Sellest lähtudes osalevad komisjoni liikmed reedel Põltsamaa kultuurikeskuses toimuval maakondliku laulu- ja tantsupeo toimkonna nõupidamisel.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus