Maakonna koolid valmistuvad lõpuaktusteks

See ja järgmine nädal mööduvad maakonna koolides lillede ja kaunite kleitide tähe all, sest põhikooli- ja gümnaasiumilõpetajad tõmbavad ühele etapile elus joone alla ning väljuvad lõputunnistus näpus kooliseinte vahelt.


Kuid nagu ikka, satuvad head asjad alati ühele päevale. Nii võib läbi maakonna märgata, et lõpuaktuste ajad kipuvad olema ühel päeval ja lausa ühel kellaajal.

Vallaüleselt kokku lepitud

„Me oleme vallaüleselt aktuste ajad enam-vähem kokku leppinud ja ühtlustanud,“ märkis Lustivere põhikooli direktriss Kaire Kampus. Seda joont on püütud alati hoida. „Põltsamaa Ühisgümnaasiumiga oleme kindlasti kokku leppinud,“ märkis ta. Nii saavad vanemad, vanavanemad ja sõbrad vajadusel ära käia mõlema lapse aktusel.

Kuid kaks kooli Jõgeva vallas on läinud seda teed, et korraldada aktus 15. juunil, laupäeval.

„Anname alati lõpetajatele otsustusõiguse, eks nad räägivad peredega läbi ja nii see kujuneski,“ rääkis Laiuse Jaan Poska põhikooli direktriss Siiri Rahn. Tema sõnul ei ole vallaüleselt aegade sättimist arutatud ning lõpuaktuste kellaajad ja kuupäevad jäävad iga kooli otsustada.

„Meil on ennegi laupäeval olnud ning see ei ole probleeme tekitanud. Kõik on alati hästi toiminud,“ märkis Rahn.

Otsustusõigus anti õpilastele

Laupäeval peab pidu ka Torma põhikool. „Oleme nii otsustanud, sest laupäev on tööst vaba ja siis saavad kõik sugulased ning tuttavad tulla,“ märkis põhikooli direktor Heiki Sildnik, et seda joont on koolis valdavalt hoitud.

Voore põhikool Mustvee vallas peab samuti pidu just laupäeval. „See oli õpilaste valida ning nii nad soovisid,“ rääkis direktor Kalle Kolberg. Tema hinnangul annab laupäev samuti võimaluse kõigil soovijatel aktusele tulla ning lõpetajaid õnnitleda.

Kuid enne suuremat pidu tuleb nii mõneski koolis veel täna kirjutada viimane valikeksam ning siis saab mõelda kleitide, soengute ja ülikondade peale. Kuid ettevalmistused peoks juba käivad ja väike ärevus lõpetajate hinges paneb juba laupäeva ootama.

Kooliaasta võtavad kõik koolijuhid kokku sõnadega, et oli tööd, aga oli ka rohkelt toredaid sündmusi. „Oleme ette võtnud igasuguseid toredaid asju ja õpilastel silmad säravad,“ sõnas Voore põhikooli direktor Kalle Kolberg.

„Heade tulemuste ja saavutustega igas mõttes, olgu see siis õppetöös või õppetööväline,“ võttis aasta kokku Laiuse Jaan Poska põhikooli direktriss Siiri Rahn.

„Läks päris kenasti. Eksamid on kenasti läinud ja viimane valikeksam on veel jäänud,“ rääkis Heiki Sildnik. Torma põhikooli õpilased mõtlevad aktiivselt ka edasiõppimisele. „Soovitakse ikka edasi õppida ja mitte veel tööturule minna. On neid, kes lähevad gümnaasiumisse, aga ka neid, kes kutsekooli,“ rääkis Sildnik.

Ühtlasi vaadatakse nii maakonnakoole kui ka kaugemale. „On esindatud meie maakonna kool, aga ka Lähte, Nõo ja Tartu koolid,“ ütles Sildnik.

PÕHIKOOLI JA GÜMNAASIUMI AKTUSED JÕGEVAMAAL

JÕGEVA VALD

 1. juuni 15.00 Laiuse Jaan Poska põhikool
 2. juuni 15.15 C. R. Jakobsoni nim. Torma põhikool
 3. juuni 16.00 Vaimastvere kool
 4. juuni 17.00 Jõgeva põhikool
 5. juuni 16.00 Oskar Lutsu Palamuse gümnaasium (põhikooli aktus)
 6. juuni 16.00 Oskar Lutsu Palamuse gümnaasium (gümnaasiumi aktus)
 7. juuni 16.00 Jõgevamaa gümnaasium

 

PÕLTSAMAA VALD

 1. juuni 18.00 Adavere põhikool
 2. juuni 14.00 Põltsamaa Ühisgümnaasium (põhikooli aktus)
 3. juuni 14.00 Põltsamaa Ühisgümnaasium (gümnaasiumi aktus)
 4. juuni 16.00 Puurmani Mõisakool
 5. juuni 17.30 Lustivere põhikool

 

MUSTVEE VALD

 1. juuni 13.00 Voore põhikool
 2. juuni 15.00 Avinurme gümnaasium (põhikooli aktus)
 3. juuni 18.00 Avinurme gümnaasium (gümnaasiumi aktus)
 4. juuni 17.00 Mustvee kool
 5. juuni 16.00 Lohusuu kool
 6. juuni 12.00 Peipsi gümnaasium (põhikooli aktus)
 7. juuni 15.00 Peipsi gümnaasium (gümnaasiumi aktus)

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus