Maakonna koolid ootavad spetsialiste sügisel põnevaid aineid õpetama

Haridusalgatus Edumus saadab septembrist kuni 200 spetsialisti põhitöö kõrvalt koolidesse õpetama ühele klassile ühte ainet. Jõgevamaal oodatakse programmiga liituma nii põhiainete kui ka valikainete andjaid, inglise keelest küberturvalisuseni.
Haridusalgatuse Edumus asutaja Maria Rahamägi sõnul on kevadel avatud kandideerimisprogrammi registreerunud juba ligi 150 kooli, enamjaolt väiksematest linnadest.
„Ootame Edumuse platvormiga liituma nii uusi koole kui ka õpetamishuvilisi. Just maakoolides on säravate spetsialistide kaasamine olnud keerulisem, aga kodukontoris töötamine võimaldab vabamat liikumist.
Koroonakriisiga on distantsõpe ning digivahendite kasutamine muutunud uueks normaalsuseks,“ selgitas Rahamägi.
Näiteks otsib Jõgeva põhikool väikese koormusega ühiskonnaõpetuse õpetajat, Põltsamaa ühisgümnaasium vajab aga abi geograafia, informaatika ja küberturvalisuse ainega.
Voore põhikool kaasaks oma kooliperre lisaks matemaatikale nii füüsika, inglise keele kui ka vene keele õpetajad.
Sel kevadel on koolides 30 Edumuse spetsialisti, kellest kolmandik jätkab õpetamist ka sügisel. 2021/22. õppeaastal kaasatakse Edumuse programmi kuni 200 väikese koormusega õpetajat.
Sellest hooajast on Edumuse platvormil kättesaadavad ka ettevõtluse ja rahatarkuse valikainete õppekavad koostöös Junior Achievement’i ja LHV pangaga.
OSKA tööturu raporti järgi on 2027. aastani vaja juurde tehnoloogiavaldkonna töötajaid: nii insenere, IKT-spetsialiste, analüütikuid kui ka tööstus- ja teenusedisainereid.
Tuleviku ametitele mõeldes teeb Edumus koostööd ka suurtööandjatega, et kaasata rohkem
reaalainete õpetajaid.
Haridusalgatus Edumus kutsub spetsialiste panustama haridusse, õpetades ühes koolis ühele klassile ühe õppeaasta vältel ühte ainet. Spetsialistidest õpetajatele on programm vabatahtlik ja tasuta, kuid neid toetatakse nii õpetamiskoolituse ja juhtimisoskuste arendamise kui ka
mentorite võrgustikuga. Edumuse 2021/22. õppeaasta partnerid on Eesti Energia ja LHV.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus