Maakonna koolid alustavad uuel nädalal teistmoodi aktustega

See aasta on kulgenud eriolukorra tõttu ebatavalises rütmis. Koolide lõpuaktused on küll tulekul, ent toimuvad sel aastal teisel moel.


Möödunud kuude jooksul on koolidele ja õpilastele saadetud erisuguseid sõnumeid. Esialgu arvati, et lõpuaktused jäävad hoopis ära või lükkuvad edasi. „Kindlasti suudavad õppeasutused olla loomingulised ning vajadusel korraldada aktuse veebikeskkonnas,“ kinnitas viimaks haridus- ja teadusminister Mailis Reps. See tähendas, et viimaks võisid koolijuhid ja õpilased kindlamalt lõpuaktuste peale mõtlema hakata.

Aktused algavad juba täna

Üheski koolis aktus ära ei jää. Koolides jälgitakse kehtivaid reegleid ja masskogunemisi ei soosita.
Jõgevamaa lõpuaktuste ralli avavad Puurmani mõisakool ja Vaimastvere kool, kus põhikooli lõpetajate aktus toimub juba täna.
„Sel aastal on lõpuaktus teistmoodi, väga eriliselt ja pidulikult. Aktus toimub mõisakooli saalis ning laudkonniti. Igal perel on oma laud, kust saab aktust eriliselt nautida. Oleme kutsunud sündmust jäädvustama fotograafi ning veebikeskkonnas ülekannet ei tee. Õnnitlemist koolis ei toimu,“ ütles mõisakooli direktor Margus Kask.
Jõgeva põhikoolis antakse tunnistused pidulikult üle juba uue nädala esmaspäeval. Aktusele on oodatud vaid lõpetajad, vanemad, sugulased ja sõbrad saavad ülekannet jälgida internetist.
Põltsamaa ühisgümnaasiumi lõpuaktustele on oodatud lõpetajad ja nende vanemad. Ära jääb tavapärane õues õnnitlemine ning sugulased, sõbrad ja tuttavad saavad tunnistuse üleandmist jälgida veebi vahendusel.
„Otsustasime nii, sest soovime tagada turvalisuse ja pidada reeglitest kinni. Iga klass on eri kellaajal ning vanemad on teretulnud. Mõned esinejad on ka kutsutud, kuid hoiame kindlasti rahvaarvul silma peal,“ ütles Põltsamaa ühisgümnaasiumi direktor Aimar Arula.
Jõgevamaa gümnaasiumi õppejuht Sirli Vijari sõnul kooskõlastati aktuse toimumine õpilastega. „Andsime noortele valida, kas nad soovivad iga klass eraldi ja koos vanematega või kõik klassid koos ja vanemateta. Õpilased valisid esimese variandi.“

Kutsetega külalised

Teist teed läks Mustvee. Nii on lõpetamisele oodatud vaid kutsetega külalised ja otseülekannet ei toimu. „Otsustati, et otseülekannet ei tee, sest õpilased ja vanemad soetavad endile hiljem plaadi mälestuseks, mida saab järele vaadata. Oleme ka otsustanud, et seekord teeme aktuse kutsetega ning iga lõpetaja saab valida, kellele kutse annab. Kooliaktused toimuvad koolis, mitte kultuurimajas,“ ütles Mustvee kooli ja Peipsi gümnaasiumi direktor Marianne Kivimurd-Tarelkina.
Ka Avinurme gümnaasiumis on lõpuaktusele oodatud lõpetajad ja kutsetega külalised. Küll aga võib otseülekannet jälgida koolimajas ja õnnitlemine toimub pärast aktust kultuurikeskuse lipuväljakul. „Aktus tuleb kindlasti meeldejääv nii lõpetajale kui ka tema perele,“ kinnitas Avinurme gümnaasiumi direktor Urve Tooming.

AKTUSED JÕGEVAMAAL
Esmaspäeval, 15. juunil toimub Jõgeva põhikooli lõpuaktus. Aktusele on oodatud vaid lõpetajad.
Kolmapäeval, 17. juunil toimub Põltsamaa ühisgümnaasiumi lõpuaktus põhikooli lõpetajatele. Aktusele on oodatud lõpetajad ja nende vanemad.
Neljapäeval, 18. juunil toimub Põltsamaa ühisgümaasiumi lõpuaktus keskkooli lõpetajatele. Oodatud on lõpetajad ja nende vanemad.
Neljapäeval, 18. juunil toimub Mustvee kooli 9. klasside lõpuaktus. Aktusele on oodatud kutsetega külalised.
Esmaspäeval, 22. juuni toimub Jõgevamaa gümnaasiumi lõpuaktus. Aktusele on oodatud lõpetajad ja nende vanemad.
Laupäeval, 27. juunil toimub Avinurme gümnaasiumi 12. klasside lõpuaktus. Aktusele on oodatud kutsetega külalised.
Laupäeval, 4. juulil toimub Avinurme gümnaasiumi 9. klasside lõpuaktus. Aktusele on oodatud kutsetega külalised.

GERLI RÄNI

blog comments powered by Disqus