Maakonna kergejõustikumeistrid selgunud

Enamik maakonna meistreid kergejõustikus selgitati Laiuse staadionil möödunud reedel, teivashüppe ja vasaraheite paremad selgusid sealsamas sel esmaspäeval. Et just viimati nimetatud aladel uhkemaid tulemusi näidati, ei sõltunud küll arvatavasti võistlemispäevast, vaid alade heast hetkeseisust.

18-aastase Kristo Rudissaare teivashüppe võidutulemus 4.25 on näiteks Eesti täiskasvanute edetabelis kahekümnes, sama kehtib 16-aastase Indrek Masingu vasaraheitetulemuse 40,66 kohta. Kersti Rebaste (16) vasaraheitetulemus 36,01 on Eesti naiste edetabelis kogunisti 14. kohal ning kõigi meistrivõistlustel osalenud teivashüppeneidude (Maarja Pärs, Kadi Lille, Kristi Kõivik, Minna Kuslap) tulemused jäävad edetabeli teise kümnesse. Tõsi, naiste teivashüppes ja vasaraheites on praegu ehk veel pisut lihtsam end edetabelisse hüpata-heita, sest naised hakkasid neil aladel võistlema suhteliselt hiljuti.

Naiste kaugushüppe tulemused küll väga kõrgeid edetabelikohti ei andnud, ent märkimist väärib see, et võistlus oli väga tasavägine: kõik kolm paremat hüppasid täpselt ühepalju ? 4.70 ? ning paremusjärjestus tuli selgitada piigade paremuselt teise katse tulemuste põhjal. Võit läks Kadi Metslale, teine oli Minna Kuslap ja kolmas Kristi Välbe. Neljandaks tulnud Killu Vunk jäi medalivõitjatele alla vaid kolme sentimeetriga.

Meeste kõrgushüppeski said kaks paremat ? Indrek Kalvet ja Ivar Saar ? kirja ühesuguse tulemuse ? 1.85. Lõppkõrgusel sooritatud katsete väiksem arv andis esikoha Kalvetile.

Noored ja veteranid

Omaette esiletõstmist väärib palamuslanna Urve Rillo, kes endast kolmkümmend aastat noorematega võisteldes saavutas kettaheites teise, odaviskes kolmanda ja kuulitõukes viienda koha.

?Eks meil põhiliselt noorte ja veteranide kergejõustikust rääkida saabki,? ütles meistrivõistluste peakohtunik, Laiuse spordiklubi Contra treener Hendrik Lindepuu. “Täiskasvanute kergejõustikku meil praktiliselt pole ega saagi olla, sest need, kes on spordis andekad, on tavaliselt andekad ka mingil muul alal ning tahavad edasi õppida, Jõgeva ülikooli meil aga teatavasti pole. Seega ei tasu täiskasvanute kergejõustiku puudumise pärast ka liialt põdeda.?

Rõõmustada tasub aga selle üle, et Spordiliidu Kalju poolt välja pandud medaleid ja meistrimärke tuli nõudlema oma poolsada kergejõustiklast: see on maakonna meistrivõistluste kohta päris soliidne arv.

Parimad
Alljärgnevalt alade parimad ehk siis maakonna meistrid.

NAISED
100 m: Triinu Tõnisson (Tabivere v) ? 13,8
200 m: Minna Kuslap (Jõgeva v) ? 28,6
800 m: Pille Poolak (Tabivere v) ? 2.43,1
kõrgushüpe: Kristi Unt (Palamuse v) ? 1,45
teivashüpe: Maarja Pärs (Jõgeva v) ? 2,80
kaugushüpe: Kadi Metsla (Jõgeva l) ? 4,70
kuulitõuge: Ketlin Hansen (Jõgeva l) ? 10,15
kettaheide: Ketlin Hansen (Jõgeva l) ? 32,12
vasaraheide: Kersti Rebaste (Palamuse v) ?36,01
odavise: Ketlin Hansen (Jõgeva l) ? 35,82

MEHED
100 m: Elmo Krumm (Põltsamaa l) ? 11,1
400 m: Priit Kelder (Jõgeva v) ? 52,7
1500 m: Allar Lamp (Pala v) ? 4.50,7
kõrgushüpe: Indrek Kalvet (Põltsamaa l) ? 1,85
teivashüpe: Kristo Rudissaar (Palamuse v) ? 4,25
kaugushüpe: Elmo Krumm (Põltsamaa l) ? 6,25
kuulitõuge: Peep Päll (Saare v) ? 12,81
kettaheide: Mihkel Saks (Põltsamaa l) ? 33,82
vasaraheide: Indrek Masing (Jõgeva v) ? 40,66
odavise: Kristo Rudissaar (Palamuse v) ? 44,65

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus