Maakonna kalandusnädal algab laupäeval

Kalandusnädala eesmärk on juhtida üldsuse  tähelepanu kalanduse kui majandusharu probleemidele ning samas teavitada kalandussektorit  erinevatest  võimalustest, mis aitavad valitud tegevusalal paremini toime tulla.

Kalandusnädal algab 9. augustil  traditsiooniliselt maakonna kooliõpilaste õngitsemise meistrivõistlusega ”Saare särg 2008” Saare järve ääres. Selle korraldab Jõgevamaa Metsaselts  koostöös  Saare vallavalitsusega, klubiga Harpoon ja Eesti Kalaspordi Liiduga.

Samaaegselt toimuvad Saadjärvel Eesti meistrivõistlused sisevete allveepüügis.

12. augustil saavad kalamehed ja kalatoitude nautijad uudistada Saare Saialille Keskuse ürdiaias maitsetaimi, millega kalatoidud veelgi maitsvamaks muuta. Maitsta saab muidugi ka mitmesuguseid Kalevipoja teesid, sealhulgas “Kalevipoja kalalkäimise teed”.

Kalandusettevõtjate, kuid ka keskkonnainspektorite jaoks on Peipsil probleemsed kala maale toomise kohad. Kalandusnädalal arutataksegi probleemi  üheskoos ümarlauas ja otsitakse lahendusi. 

Kala- ja veefestivali raames toimub aga Mustvee kultuurikeskuses seminar, kus jutuks Peipsi kalavaru praegune seisund ja tulevikuprognoos, samas antakse ülevaade kutselisest kalapüügist Peipsil ja räägitakse kalavarude kaitsest ning järelvalvest.

Kalandusnädalal ilmub ka Jõgevamaa Kalandusleht ning linaskit ja linaskitoite tutvustav väiketrükis. Kalandusnädala korraldab Peipsi Alamvesikonna Kalurite Liit Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel.

ENE ILVES

blog comments powered by Disqus