Maakonna huvijuhtide ainesektsiooni etteotsa valiti Merle Talistu

Neljapäeval Jõgeva maavalitsuses nõu pidanud maakonna koolide huvijuhtide ainesektsioon valis uueks eestvedajaks Kiigemetsa kooli huvijuhi Merle Talistu.

Ühehäälselt ametisse  valitud Talistu tänas kolleege usalduse eest ja ütles, et teda ootab ees huvitav ja vastutusrikas töö. 

Oluline koostöö

“Pean väga oluliseks huvijuhtide koostööd omavalitsuste ja avatud noortekeskuste noorsootöötajatega, sest lastele ja noortele põneva, sisuka ja arendava tegevuse pakkumine on ju meie ühine eesmärk. Huvijuhtide põhitööks on aga sündmuste korraldamine koolides, huvialaringide tegevuse organiseerimine ja uute ringide loomisele kaasa aitamine,” lisas ta.

Talistu märkis, et enamik koolide huvijuhte annab ka mõnd ainetundi ja mitmed juhendavad ringe. Tema ise on Kiigemetsa koolis käsitööõpetajaks.

Senise  huvijuhtide ainesektsiooni esimehe ja Jõgevamaal peetud mõttevahetust juhtinud Põltsamaa Ühisgümnaasiumi huvijuhi Sirje Ange sõnul toimuvad selle seltskonna ülemaakonnalised koosolekud  kaks korda aastas — õppeaasta esimesel ja teisel poolel. Lisaks peetakse nõu  suuremate sündmuste, näiteks laulu- ja tantsupidude eel. 

Koolitused ja ühisüritused

“Ennekõike on kõneaineks olnud maakondlikud või üle-eestilised üritused, mis ühes või teises Jõgevamaa koolis teoks saavad.  Huvijuhtide ainesektsiooni tööd toetab ka Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, kes eraldab huvijuhtidele raha koolituseks. Järgmine koolitus saab teoks oktoobris Puurmani lossis,”  lisas Ange.

Huvijuhid arutasidki koos Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna kultuuri- ja noorsootöö peaspetsialisti Tiina Tegelmanniga  2011./2012. õppeaasta ettevõtmiste läbiviimist. “Näiteks 10. veebruaril toimub Puurmani koolis vabariiklik õpilasetlejate konkurss, kus  võistlevad paremad luuletuste lugejad üle Eesti,” ütles Tegelmann.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus