Maakonna haridusjuhid ei poolda koolide edetabelisse reastamist

Möödunud nädalal mitmetes meediaväljaannetes ilmunud koolide edetabelite koostamine ei ole siinsete koolidirektorite arvates mõistlik tegevus, hoolimata asjaolust, et nende juhitud koolidel on koht tabeli esimeses pooles.


Jõgevamaa gümnaasium on eksamitulemuste põhjal juba teist aastat järjest tabeli esimeses veerandis, asetsedes ligi kahesaja kooli arvestuses mullu kolmekümne esimesel ning tänavu kolmekümnendal kohal. Kooli direktor Alo Savi kinnitas, et õppetulemuste poolest ongi oluline olla stabiilselt hea. “Palju on neid koole, kes igal aastal tõusevad või langevad viiekümne koha võrra. Meie oleme püsinud heade tulemustega ühe koha peal, mis näitab õppesüsteemi, õpilaste ja õpetajate tugevust,” ütles koolijuht, kes eksami sooritanute tulemustes puudujääke ei näe. “Õpilased tegid jõukohase tulemuse ning kohati isegi ületasid end,” lisas ta. 

Riigigümnaasiumid tabeli esimeses pooles

Veel tõi Jõgevamaa gümnaasiumi direktor esile asjaolu, et ka teised riigigümnaasiumid, näiteks Viljandi ja Läänemaa gümnaasium, on püsinud igal aastal tabeli eesotsas, mis näitab, et riigigümnaasiumide loomine on õige tegu.

“Me ei ole eliitkool, võtame vastu kõik, kes õppida soovivad ning eksamitulemused näitavad, et ka tavalisest maakonnakesksest gümnaasiumist saab hea hariduse,” sõnas Alo Savi.

Samas ei saanud ta jätta mainimata, et eksamitulemuste põhjal edetabeleid koostades luuakse Eesti haridusmaastikul ebaterve konkurents. “Ma mõistan, et koolides toimuvast on vaja saada mingi ülevaade ning eksamitulemused on kindlasti üheks indikaatoriks, kuid ma olen sada protsenti selle põhjal üle-eestiliste edetabelite koostamise vastu,” tunnistas Jõgevamaa gümnaasiumi direktor. 

Edetabelite põhjal järeldusi ei tehta

Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi direktor Kuuno Lille tunnistas ausalt, et pole möödunud nädala lõpus Eesti meedias avaldatud edetabelitesse süvenenud. “Ma tean umbmääraselt seda kohta edetabelis, kuhu me platseerusime, ning inimlikult on loomulikult hea meel tõdeda, et Palamuse kool tabelis ettepooole tõusis,” märkis Palamuse kooli juht.

Tema sõnul võiks aga koolide edetabelitesse paigutamine Eesti meedias ükskord otsa saada. “Igal aastal, mil need tabelid ilmuvad, tekitab see palju pahameelt ning juba mitmendat aastat räägitakse, et enam seda ei tehta. Siiski paigutavad mitmed meediaväljaanded igal aastal koolid uuesti ritta,” nentis Lille.

Ta sõnas, et riigieksamite tulemused saavad nad teada juba kevadel ning praegu ilmunud tabelitest nende kollektiiv mingeid järeldusi ei tee. “See pole küll koht, kus istuda õpetajatega ümber laua ning hakata arutama, kuidas riigieksamite tulemusi veel parandada. Meie eesmärk on hoopis midagi muud,” kinnitas Kuuno Lille.

EILI ARULA

 

blog comments powered by Disqus