Maakonna aasta õppijaks tunnistati Aive Tamm

  

Jõgevamaa Aasta Õppija 2009 nimetuse pälvib Jõgevamaa Koostöökoja tegevjuht Aive Tamm, kes lõpetas Tartu Ülikoolis magistriõppe ärijuhtimises.

Magistritööd kirjutades  tegi ta koostööd Mustvee linnavalitsusega, mille tulemusena loodi nõukogu vabatahtlikest, kes huvituvad  paiga positiivse maine kujundamisest.

Aasta Koolitajana 2009 tunnustakse Jõgeva Täiskasvanute Keskkooli bioloogia-, keemia- ja geograafiaõpetajat Helgi Kohot, kes on õpetanud täiskasvanuid üle kolmekümne viie aasta. Jõgevamaa  õppivaks asutusejuhiks valiti Võisiku hooldekodu direktor Katrin Averjanov ning Jõgevamaa õppivaks koolijuhiks Siimusti Lasteaed-Algkooli juhataja Ergo Prave.

Aasta koolitussõbralikuma organisatsioonina tunnustatakse Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koda, aasta koolitussõbralikuma omavalitsusena  meie maakonnas aga Jõgeva vallavalitsust, kes on  toetanud oma töötajate initsiatiivi osaleda Euroopa Liidu elukestva õppe programmides. Näiteks osales haridus- ja kultuuritöö peaspetsialist Marika Prave  SA Archimedes programmi Grundtvig projekti kontaktseminaril Pariisis.  Jõgeva vallavalitsus on  olnud ka ise mitmete koolituste tellija ja koordineerija, milles on olnud võimalik osaleda valla elanikel.

Nominentideks tunnustuse saamiseks esitati ka Jõgeva aleviku lasteaia õpetaja Marianne Allingu,  Võisiku Hooldekodu direktor Katrin Averjanov, Jõgeva aleviku lasteaia õpetajad Taimi Johanson ja Marju Kattel, firma G4S turvatöötaja Ivo-Hannes Lehtsalu, Härjanurme Mõis OÜ logistik Üllar Läänesaar ja füüsilisest isikust ettevõtja õmbleja Helin Raudmäe Pala vallast,  Jõgeva vallavalitsuse haridus- ja kultuuritöö peaspetsialist Marika Prave, Betti Alveri Muuseum, Jõgeva Aleviku Lasteaed ja Lustivere Põhikool.

“Reedel Põltsamaa kultuurikeskuses peetaval XII Täiskasvanud Õppija Nädala “Loovus ja Innovatsioon“ avaüritusel tunnustakse ka üle Eesti parimaid täiskasvanud  õppijaid, koolitajaid, koolitussõbralikumaid organisatsioone ja omavalitsusi,” ütles Täiskasvanud Õppija Nädala (TÕN) 2009 Jõgevamaa aktiivi eestvedaja Pille Tutt.

“Täiskasvanud Õppija Nädala avaürituse avavad haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ja ETKA Andras juhatuse esimees Ene Käpp, ettekande loovusest peab Eesti suursaadik Lätis kirjanik Jaak Jõerüüt, Jõgevamaad tutvustab maavanem Viktor Svjatõsev ja Põltsamaa linna Jaan Aiaots. Muusikalised etteasted on Põltsamaa Ühisgümnaasiumi ja Põltsamaa Muusikakooli kultuurikollektiividelt,” lisas ta.

JAAN LUKAS  

blog comments powered by Disqus