Maakonna aasta edetabelid said kokku

Nagu ikka toob aasta lõpp enesega kaasa ka kiusatuse mitmesuguste erinevate edetabelite koostamiseks. Nii otsustas ka maakonnalehe toimetus koos kaasautorite ja lugejatega esimest korda kokku panna esikümne Jõgevamaa möödunud aasta eredamatest tegijatest ja sündmustest. Võib liialdusteta öelda, et meil oli, keda või mida valida.


Edetabelisse jõudsid võrdselt nii pluss- kui ka miinusmärgiga kangelased ja sündmused. Kõik need, kes või mis jõgevamaalasi möödunud aasta jooksul on enim kõnetanud. Paljud neist kangelastest ja ka toimunud sündmustest on pannud endast rääkima ka üleriigilises ja välismaises pressis. Konkurents oli tihe ja nii pidid osad nominendid paratamatult jääma ka esikümnest välja, ehk siis joone alla. Ka need on nimetatud.

Aastale tagasi vaadates võib julgelt öelda, et Jõgevamaale oli see tegus ja edukas aasta. Alustades kasvõi kiiruisutaja Saskia Alusalu tõusmisega Eesti edukaimaks talisportlaseks või kabe maailma karikavõistluste jõudmisest Kuremaale. Oli põhjust rääkida ka negatiivsetel teemadel, mis samuti edetabelist välja tuleb.

Mõistagi on sellised edetabelid alati subjektiivsed nagu kõik sellised järjestused, mida ei saa paika panna mõõtmistulemustega. Seepärast ei tasu lugejal seda alati võtta ka sajaprotsendilise tõe kriteeriumina, vaid lihtsalt ühe valikuna. Küll aga joonistub sellistest tabelitest välja üldplaan ja hinnangud kõigele sellele, mis meile lõppevast aastast maha jääb. Kindlasti on, mille üle mõelda.

blog comments powered by Disqus