Maakonda tuntakse tänu meie inimestele

Jõgevamaalt pärit inimesed on taas suure meedia tähelepanu all. Noor muusikaprodutsent ja laulukirjutaja Andrei Zevakin ja tema meeskond said üllatuse osaliseks, kui selgus, et 216 Eestimaa Laulu konkursile saadetud loo seast pääses ka nende laul 24 poolfinalisti sekka. See on uskumatult suur tunnustus nii meie noortele kui ka maakonnale.

Samamoodi kannavad maakonna vaimu ja identiteeti edasi kirjanikud ja kultuuriinimesed, kes tutvustavad kodumaakonda ja oma loomingut ka kaugemal, pälvides tunnustust ja toetust. Nemad kannavad meie maakonna identiteeti, rääkides aja- ja kultuuriloost, avardades oma loominguga üldpilti ka kodumaakonnast.

Tänases Vooremaa persooniloos avab oma mõtted ja südame kirjanik Imbi Paju, kelle looming toetubki suuresti perekonnale ja lähedastele, nende lugudele ja seega kogu meie väikese rahva eluloole.

Tänu Imbi Pajule on meil Võtikvere raamatupidu, mis toob igal suvel sellesse väiksesse saja püsielanikuga külla arvukalt kirjanikke ja raamatuhuvilisi.

„Kui räägime kõik koos Jõgevamaast hästi ja huvitavalt, siis see loob kõigile küllust, sest see julgustab tegutsema ettevõtjatena, arendab turismimajandust ja kutsub inimesi kodukohta tagasi. Tähtis on, kuidas sa räägid ise oma lugu,“ tõdeb kirjanik. Ja tal on tuline õigus.

blog comments powered by Disqus