Maakilva uus hooaeg on alanud

Laupäeval, 8. novembril peeti üle-eestilise omavalitsustevahelise mälumängusarja Eesti Maakilb selle hooaja esimene eelvoor. Maakilba korraldab MTÜ Eesti Mälumänguliit ja alanud hooaeg 2008/2009 on järjekorras juba kümnes.

Mälumängusarjas võivad osaleda kõik Eesti vallad ja linnad, aga oma võistkonnaga võivad välja tulla ka  külad, alevikud, linnaosad jne.

Võistlemiseks on Eesti jagatud viide regiooni: Harju, Viru, Ugandi, Sakala ja Väinamere.

Ugandi regioon, kuhu kuuluvad Tartumaa, Põlvamaa, Valgamaa, Võrumaa ja Jõgevamaa, võistles laupäeval Valga kultuurikeskuses. Meie maakonda esindas   Tabivere võistkond koosseisus Toivo Punga, Viktor Trink, Kristjan Trink, Rein Annuk, Kaljo Talvi ja Ülo Nõlvak. Mängulaua taga võib reglemendi järgi olla neli võistlejat, lisaks üks vahetusmängija. Kui aga viies mängija on alla 21-aastane, võib ka tema pidevalt kaasa teha. Tabivere meeskonna viies liige on 16-aastane gümnaasiumiõpilane Kristjan Trink.

Mäng oli tasavägine 

Ugandi regioonist oli Valka võistlema tulnud 19 võistkonda. Küsimusi oli nelikümmend, igaüks maksimaalselt kaks punkti väärt. Mängu viis Valgas läbi Tõnu Talve.

Nii Tabivere kui Lähte teenisid 35 punkti, jagades 9. ja 10. kohta. Mängu pinevust ja tasavägisust näitavad võistkondade punktiarved: võrdselt 36 punkti Pukal ja Ülenurmel, 34 punkti Elval ja Ahjal.

Esimese eelvooru võitnud Valga teenis 48 punkti, teise koha sai Tartu Karlova võistkond 47 ja kolmanda Otepää 44 punktiga.

 19. ehk viimast kohta jaganud Laheda ja Tõrva võistkond said mõlemad 28 punkti. Küsimused koostasid Andres Pulver, Koit Nook, Tõnu Talve ja Tenno Sivadi, need esitati samaaegselt kõigi regioonide võistluspaikades.

Lemmikud ja nullitoojad 

Ikka tuleb ette  n-ö lemmikküsimusi, millele pea kõik võistkonnad õige vastuse annavad, samuti kohtab nulliringi põhjustajaid. Üks viimatimainitutest oli küsimus, kus taheti teada tegelaskuju maailmakuulsast teosest, mille autor enda sõnul täielikult oma fantaasia viljaks on tunnistanud, kelle kohta aga asjatundjad on väitnud, et sellel kangelasel konkreetne prototüüp olemas oli. Jutt oli romaani ja filmi “Tuulest viidud” ühest peategelasest Rhett Butlerist ja seda ei arvanud Valgas ära ükski võistkond.

 Samas rõõmustas Tabivere võistkond küsimuse üle, mis puudutas maakonda, kus on suured turbavarud ja arvestatavad savimaardlad ning  millel on pealinnas oma esindus, kus pakub oma käsitööd osaühing Tulirebase Gild. Loomulikult on tegemist Jõgevamaaga!

X Eesti Maakilva teine eelvoor peetakse 6. detsembril, Ugandi regiooni kilvarid saavad siis kokku Räpinas.

iii

blog comments powered by Disqus