Maainimesi polegi vaja päästa?

Milleks meie maainimestele päästekomandosid vaja on? Pole mõtet raisata aega ega raha! Hakka kalli tehnikaga kes teab kui kaugele sõitma – mõelge ometi, mis see kõik maksma läheb! Sellist üliküünilist mõtteviisi on meile pähe taotud aastaid ja nüüd näib, et asjaga saab lõpuks ka ühele poole! Jätame päästekomandod ainult suurematesse keskustesse, mis sellest, et sealt maakonna teise otsa sõitmiseks tunduvalt rohkem aega kulub kui pool tundi! Muidugi, Jõgevalt saab Põltsamaale ka kümne minutiga sõita, aga see rullnokalik sõit võib maksta elu ja  paraku mitte ainult sõitja oma…

Tartumaal Konguta vallas Annikoru külas kukkus 1. augustil sügavasse kaevu vette kolmeaastane poiss, kelle tõid sealt välja kiirelt reageerinud Puhja komando päästjad. Selle aja peale, kui Elva komando  kohale jõudis, polnuks enam kedagi päästa. Tegelikult ei määra elupäästevõimekust ükski komando, vaid see, kas paakauto on olemas või ei. Sest selleta kauges maanurgas tulekoldesse appi ei lähe. Asi ei ole ainult meeste arvus ega võimetes ega ka tehnika korrashoius, asi on tehnika olemasolus!

Aga kõrged pealinna ülemused võiksid lõpetada hämamise ja ausalt asjad selgeks rääkida. Lõputult on jama kuulata väga piinlik.  

22. september 2011

blog comments powered by Disqus