Maailmameister August Englas Põltsamaal

Traditsioonilisel rahvusvahelisel Põltsamaa maadluspäeval olid võistlustules vabamaadlejatest noormehed kadettide vanuseklassis ja juuniorid naistemaadluses. Võistluste käigus selgusid ka Jõgevamaa noortemeistrid vabamaadluses ja ühtlasi valmistuti Eesti noorte meistrivõistlusteks.

Seekordne maadluspäev oli rahvusvaheline ja konkurentsi meie maadlejatele pakkusid võistlejad Lätist. Avadefileele kogunes ligemale sada noormaadlejat üle Eesti, kohal oli selle ala vabariigi paremik ja esindatud klubide arv ulatus tosinani. Neljandik maadlejatest kandsid Põltsamaa esindusriietust. Võisteldi kahel maadlusmatil ja noortele omased tulised kohtumised venitasid võistluse varajaste õhtutundideni. Võisteldi hasartselt, enamus kohtumisi olid tasavägised, oli tunda koduseinte toetust ja pealtvaatajate kaasaelamist omadele. Kaotusepisarad ja võidujoovastus on noortemaadluse lahutamatud osad. Kolmandik Põltsamaa maadlejatest väljus finaalkohtumistelt võitjatena ja seekordse võidukarika viisid oma auhinnakappi Marek Kütt, Kaimo Aljas, Sander Saar, Ardi Andruse, Ander Vaher, Andre Kuldma ja Mart Kohv. Finaalikaotuse ja hõbemedaliga pidid seekord leppima Aimar Andruse, Penno Pall, Kristjan Oja, Olesja Steptsenko ja Johanna Kikkas. Pronksmedalitele maadlesid end Termet Ploovits, Jako Kivimägi ja Dagny Kungus. Võistkondlikult järgnesid Põltsamaale nelja kaaluvõiduga Kohtla-Järve Kuldkaru ja kahe võiduga Tudu maadlusklubi.

Võistluste patrooniks oli kahekordne maadluse maailmameister August Englas, kes viibis Põltsamaa Felixhallis esmakordselt. Kindlasti jäi noortele maadlejatele meelde meie maadluskuulsuse poolt üle antud võidukarikas, tugev käepigistus ja õpetussõnad järgmisteks võistlusteks. Seekordne maadluspäev näitas, et treeningutel valatud higi on läinud asja ette, kõik maadlejad on hetke parimas sportlikus vormis ja vigastused kedagi ei kimbuta. Põltsamaa maadlejad on valmis homme algavatel Eesti noorte vabamaadluse meistrivõistlustel edukalt esinema. Koduseinte ja  rohkearvulise publiku toel loodame kaitsta eelmisel aastal võidetud esikohta. Põltsamaa maadlejate hetkevorm eeldab enamiku jõudmist medalikohtumisteni.

Kevade saabumisega hakkab vabariiklik maadlushooaeg lõppema. Jäänud on veel loetud võistlused, et tõmmata joon alla pikale ja väsitavale hooajale. Suvi on ette nähtud rahvusvahelistele turniiridele ja tiitlivõistlustele, millest võtavad osa ka Eesti koondise liikmed. Loodame, et ka mõnel Põltsamaa maadlejal on suvi tõeline eneseteostamise aeg. Talviste raskete treeningute pingutused realiseerime suvel, mil tõmbame selga Eesti koondise riietuse ja astume üles rahvusvahelisel areenil.

iii

ARVED KÜLANURM

blog comments powered by Disqus