Maailma parimad kettaheitjad võistlevad Põltsamaal

Kettaheite- ja kuulitõukevõistluse ?Suured Tõllud? kutsus 1973. aastal Põltsamaal ellu Ants Paju. Sel reedel toimub võistlus 31. korda. Võistlustel on osalenud kümne riigi sportlased, nende hulgas mitmed tiitlivõistluste medalivõitjaid. Tänavu laieneb võistlejate päritolugeograafia veelgi ? Saksamaa ja Poola võrra.

Praegustel andmetel astub Põltsamaal kettaheiteringi tosin sportlast. Kas nende hulgas on ka vastne maailmameister Gerd Kanter, see selgub pärast homme õhtul Tallinnas toimuvaid esimesi ERGO kettaheite maailmamänge: kui Kanteril siis veel ?püssirohtu? jätkub, heidab ta Põltsamaal ketast, kui ei, vaatab pealt, kuidas seda teevad tema kauaaegne konkurent, kahekordne olümpiavõitja Virgilijus Alekna, Aleksander Tammert juunior, Märt Israel jt maailma paremikku kuuluvad kettaheitjad.

            Enne kettaheitevõistlust, kell 15.10 võistlevad staadionil tosina Jõgevamaa kooli põhikooliealiste võistkonnad 8×50 m pendelteatejooksus. Parimaid jooksjaid autasustavad maailma tippkettaheitjad karikaga ?Meistritelt noortele?.

            Kella viiest õhtul jätkuvad sündmused Sõpruse pargis, kus 12 kooli esindused võistlevad aastajooksus, toimub kuulitõuke demonstratsioonvõistlus ning avatakse mälestustähised hiljaaegu lahkunud Eesti spordi suurkujude Heino Lipu ja Aleksander Tammert seeniori ning ?Suurte Tõllude? sünni juures olnud Leedu kettaheitja Vytautas Jarase mälestuspuude juures. Õhtul austatakse värsket maailmameistrit Gerd Kanterit monumendi ?Tee Olümposele? juures. Sealsamas toimub ka ilutulestik.

Võistlustele on oodatud kõik spordihuvilised. Sissepääs on tasuta. Võistlust kommenteerib Rahvusringhäälingu spordireporter Lembitu Kuuse.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus