Maailma parimad kettaheitjad võistlevad Põltsamaal

Kettaheite- ja kuulitõukevõistluse ?Suured Tõllud? kutsus 1973. aastal Põltsamaal ellu Ants Paju. Sel reedel toimub võistlus 31. korda. Võistlustel on osalenud kümne riigi sportlased, nende hulgas mitmed tiitlivõistluste medalivõitjaid. Tänavu laieneb võistejate päritolugeograafia veelgi ? Saksamaa ja Poola võrra.

Praegustel andmetel astub Põltsamaal kettaheiteringi tosin sportlast. Kas nende hulgas on ka vastne maailmameister Gerd Kanter, see selgub pärast täna õhtul Tallinnas toimuvaid esimesi ERGO kettaheite maailmamänge: kui Kanteril siis veel ?püssirohtu? jätkub, heidab ta Põltsamaal ketast, kui ei, vaatab pealt, kuidas seda teevad tema kauaaegne konkurent, kahekordne olümpiavõitja Virgilijus Alekna, Aleksander Tammert juunior, Märt Israel jt maailma paremikku kuuluvad kettaheitjad.

Tänavuse võistluse jaoks valati Põltsamaa staadionile uus kettaheitering. Vajalik varustus tuuakse kohale Türilt.

?Heiteringi ümbritsevat võrku selle hulgas küll pole, aga varasemad aastad on näidanud, et publik oskab ketta lennutrajektoori jälgida ja end ohu eest hoida,? ütles Ants Paju.

Enne kettaheitevõistlust, kell 15.10 võistlevad staadionil tosina Jõgevamaa kooli põhikooliealiste võistkonnad 8×50 m pendelteatejooksus. Parimaid jooksjaid autasustavad maailma tippkettaheitjad karikaga ?Meistritelt noortele?. Jooksuvõistluse viib läbi Põltsamaa Ühisgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Tõnu Henk.

        Kella viiest õhtul jätkuvad sündmused Sõpruse pargis, kus 12 kooli esindused võistlevad aastajooksus (2007 meetri pikkune distants on jagatud 8 lõiguks ning selle läbivad iga esindatud kooli neli poissi ja neli tüdrukut), toimub kuulitõuke demonstratsioonvõistlus ning avatakse mälestustähised hiljaaegu lahkunud Eesti spordi suurkujudele Heino Lipule ja Aleksander Tammert seeniori ning ?Suurte Tõllude? sünni juures olnud Leedu kettaheitja Vytautas Jarase mälestuspuude juures. Õhtul austatakse värsket maailmameistrit Gerd Kanterit monumendi ?Tee Olümposele? juures. Sealsamas toimub ka ilutulestik.

Võistlust ?Suured Tõllud? korraldab Põltsamaa linna aukodanik Ants Paju koostöös linnavalitsuse ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumiga. Auhinnad võitjatele on välja pannud Endel Siff. Üritust toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital, Jõgeva maavalitsus, Arvi Tammel, Alo Teder, Tarmo Laanetu jt.

Võistlustele on oodatud kõik spordihuvilised. Sissepääs on tasuta. Võistlust kommenteerib Rahvusringhäälingu spordireporter Lembitu Kuuse.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus