Maailma meteoroloogiapäev

90 protsenti kõikidest looduskatastroofidest on tingitud ilma-, kliima- ja veeoludest. WMO ja rahvuslikud ilmateenistused mängivad üliolulist rolli selliste õnnetuste ennetamisel ja mõju säästva arengu planeerimisel on väga suur.

Homme on teil kõigil suurepärane võimalus osaleda maailma meteoroloogiapäeva konverentsil *Loodusõnnetuste tagajärgede ennetamine ja leevendamine” Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudis.  Täpsem informatsioon koduleheküljelt www.emhi.ee.

Samal ajal kui suurem osa Aafrikast, Euroopast, Aasiast, Austraaliast ja Brasiiliast kannatasid möödunud aastal põua all, seisid teised maailmaosad silmitsi tugevate vihmadega, mis paljudes kohtades põhjustasid ulatuslikke üleujutusi. Atlandi ookeani kohal registreeriti rekordarv laastavaid orkaane.

Loodusõnnetus on paratamatu nähtus ja seda ei saa ära hoida, küll aga saame me varajaste hoiatuste abil ennetada selle katastroofilist mõju ühiskonnale.

Õnnetusteks ettevalmistatuse peamine osa on hästi funktsioneeriv varajaste hoiatuste süsteem, mis on võimeline väljastama asjakohast, usaldusväärset ja õigeaegset informatsiooni. Rahvuslike ilmateenistuste käsutuses on oluline informatsioon, mis võimaldab riiklikel struktuuridel töötada välja loodusõnnetuste tagajärgede ennetamise ja leevendamise strateegiaid.

KESKONNAMINISTEERIUM

blog comments powered by Disqus